وزیر نفت:

مصرف گاز نسبت به سال قبل ۲۲ درصد افزوده شد

مصرف گاز نسبت به سال قبل ۲۲ درصد افزوده شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت از افزایش ۲۲ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع عمده نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و تاکید کرد: سوخت صنایع قطع نشده، بلکه سوخت مایع جایگزین گاز شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جواد اوجی در گفت وگویی تلویزیونی اظهار نمود: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده دوم آذرماه به بیشتر از ۵۱۷ میلیون متر مکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه از چند روز گذشته با افزایش مصرف گاز در کشور به محدود کردن گاز در صنایع سیمانی اقدام نموده ایم که البته این کمبود با سوخت مایع جبران شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاران ما از ماه ها پیش در تدارک تأمین سوخت مایع نیروگاه و صنایع عمده، سیمان و پتروشیمی بودند.
وزیر نفت درباره شدت مصرف انرژی در کشور هم با تاکید بر این که سوخت صنایع قطع نشده، بلکه سوخت مایع جایگزین گاز شده است، اظهار نمود: اقدام هایی در دولت سیزدهم در بحث بهینه سازی مصرف گاز در بخش خانگی، صنایع عمده و نیروگاهی شروع شده و مبحث ۱۹ ساختمان خوشبختانه در دولت تصویب شده است.
اوجی ضمن اشاره به این که افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف گاز در دستور کار است، اضافه کرد: بی گمان آن دسته از مشترکان پرمصرف که خارج از الگوی مصرف هستند باید بخشی از قیمت تمام شده گاز را پرداخت کنند.
وی با اشاره به اینکه همکاران ما در شرکت ملی گاز ایران از اولین روز آذرماه بازرسی از ساختمان های اداری را آغاز کردند و تابحال بیشتر از ۱۴ هزار بازدید انجام داده اند، خاطرنشان کرد: در این بازدیدها به یک هزار و ۴۲۸ واحد ساختمانی اخطار داده شد و گاز ۱۲۴ اداره پرمصرف هم قطع شده است.
وزیر نفت با یادآوری این که قیمت گاز برای مشترکان پرمصرف از یکم آذرماه طبق مصوبه دولت محاسبه می شود، اظهار داشت: در دیماه این قبض ها صادر می شود و به دست مصرف کنندگان می رسد. ۲۵ درصد مشترکان پرمصرفی که بالغ بر ۵۰ درصد از گاز را مصرف می کنند با دریافت قبض گاز از خادمان خود در شرکت ملی گاز ایران گله مند نشوند.
اوجی با اشاره به اینکه هموطنان با چند راهکار ساده می توانند در بحث بهینه سازی مصرف گاز کمک کنند، خاطرنشان کرد: دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه، تنظیم موتورخانه، پوشیدن لباس گرم، خاموش کردن وسایل گرمایشی هنگام خروج از خانه یا محل کار همچون راهکار ها هستند.
او در آخر اظهار نمود: از همه هموطنان تقاضا می کنم از الان وسایل گرمایشی اضافه و غیرضروری را خاموش کنند.
منبع:

1400/09/03
14:20:58
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز