واکنش وزارت خارجه آمریکا به سفر گروسی به ایران

واکنش وزارت خارجه آمریکا به سفر گروسی به ایران خبرگزاری نفت و گاز: در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات وین، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با ادعای عدم همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت که واشنگتن از نتیجه سفر گروسی به تهران ناامید شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در واکنش به سفر اخیر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران اظهار داشت که واشنگتن از نتیجه این سفر ناامید شده است.
وی بدون اشاره به خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته ای ۲۰۱۵ و نقض آن از طرف آمریکا و تاثیر آن بر روند اجرای برجام اظهار داشت که ایالات متحده از نتیجه سفر گروسی به ایران ناامید شده اما آماده بازگشت به مذاکرات در وین است.
این مقام آمریکایی همچون طرف های اروپایی برجام مدعی عدم همکاری ایران با آژانس اتمی شد و اظهار داشت که این، بطور قطع نشانه ای بد از جدیت آنها (ایران) برای رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز در مذاکرات ما است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مدیرکل آژانس بعد از سفر خود به تهران در یک کنفرانس خبری در وین اظهار داشت که رایزنی هایش با مقامات ایرانی سازنده بوده اما ناتمام ماند و آنها درباب کارهای نظارت و راستی آزمایی در ایران به توافقی دست نیافتند.
انگلیس، فرانسه و آلمان نیز در اطلاعیه ای مشترک با ابراز نگرانی درباره آنچه کاهش همکاری ایران با آژانس اتمی خواندند، ادعاهایی را مقابل ماهیت کارهای هسته ای کشورمان مطرح نمودند و مدعی شدند که هیچ توجیه غیرنظامی برای غنی سازی ۲۰ و ۶۰ درصدی اورانیوم در ایران وجود ندارد.
این ادعاها در حالی مطرح می شود که مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای کشورمان تاکید و خاطر نشان کرده اند که باتوجه به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و نقض توافق از طرف واشنگتن، ایران مطابق با مفاد برجام حق دارد کارهای هسته ای خودرا توسعه دهد.
منبع:

1400/09/05
13:36:25
5.0 / 5
238
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز