بورل:

تنها راه برداشتن تحریم ها احیای برجام است

تنها راه برداشتن تحریم ها احیای برجام است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تنها راه برداشتن تحریم ها را احیای برجام عنوان نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به تماسهای خود با تمامی طرف ها بعنوان مسئول هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام اظهار داشت: در مذاکرات وین بحث های فشرده و مفصلی بخصوص بر روی موضوعات معوق و رفع تحریم ها باید انجام بگیرد و احتمال این که همه بتوانند به شکل اصلی برجام بازگردند، وجود دارد.
جوزپ بورل ضمن اشاره به تعهدات آمریکا اظهار داشت: تنها راه برداشتن تحریم ها احیای برجام است که از این طریق هم ایران به حقوق خود میرسد و هم جامعه بین الملل از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران اطمینان پیدا می کنند.
او در آخر ابراز امیدواری کرد که همه طرف ها با رویکرد مثبت و عمل گرایانه و با اراده محکم برای گفتگو درباره مسائل توافق نشده و رفع تحریم ها وارد مذاکرات وین شوند.
وزیر امور خارجه کشورمان هم در این گفت وگوی تلفنی تصریح کرد: اگر طرف های مقابل آماده بازگشت به تعهدات کامل خود و رفع تحریم ها باشند، دستیابی به یک توافق خوب و حتی فوری امکان پذیر است.
امیر عبداللهیان تصریح کرد: باوجود عهد شکنی آمریکا و سه کشور اروپایی در برجام، ما با حسن نیت و جدیت در مذاکرات وین حضور می یابیم و خواستار توافق خوب و قابل راستی آزمایی هستیم.
وی ادامه داد: بازگشت به برجام در عمل باید به مفهوم پایبندی به تمام مفاد و محتوای آن باشد.
وزیر امورخارجه با تشکر از تلاشهای جوزب بورل بعنوان هماهنگ کننده اظهار داشت: روشن است که نتیجه نهایی در شش دور مذاکرات وین به دست نیامده، بنابراین تمام مواردی که لازم است مورد حل و فصل قرار گیرند از جانب تیم مذاکره کننده ایرانی مورد توجه قرار دارد.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: باید تضمین جدی و کافی وجود داشته باشد که آمریکایی که به آن اعتمادی وجود ندارد باردیگر از برجام خارج نخواهد شد.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به رفتار متناقض آمریکایی ها و عدم تطابق حرف و عمل آنها اظهار داشت: کاخ سفید همزمان با بیان آمادگی برای بازگشت به برجام، در هفته های اخیر طی دو مرحله اشخاص و شرکتهای ایرانی را تحریم کرد، بنابراین باید در عمل، همگان شاهد اراده و اقدام جدی برای لغو کامل تحریم ها باشند.
امیر عبداللهیان عنوان کرد: غرب باید با رویکرد جدید و سازنده به وین بیاید.
1400/09/05
21:01:58
5.0 / 5
201
تگهای خبر: تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز