دبیركل اوپك:

به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم

به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم خبرگزاری نفت و گاز: دبیرکل اوپک اعلام نمود سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک به تنظیم عرضه خود به بازار نفت ادامه می دهد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد بارکیندو روز شنبه در وبیناری که از طرف اندیشکده ایتالیایی ISPI ترتیب داده شده بود، اظهار داشت: ما به انجام آنچه که می دانیم بهترین است ادامه می دهیم تا بر یک مبنای پایدار، به ثبات در بازار نفت دست پیدا نماییم.

قیمتهای نفت روز پنج شنبه بعد از اینکه اوپک و متحدانش با وجود نگرانیها از آزادسازی ذخایر نفت آمریکا و شیوع واریانت جدید اُمیکرون، ادامه سیاست فعلی افزایش تولید ماهانه را تایید کردند، سقوط کردند.

بارکیندو اظهار داشت: از نظر تقاضا برای نفت برآورد فعلی، رشد ۵.۷ میلیون بشکه در روز تقاضا در سال ۲۰۲۱ و ۴.۲ میلیون بشکه در روز دیگر در سال ۲۰۲۲ است. وی اظهار نمود: ابهامات و نوسان در بازارهای نفت به سبب عوامل بیرونی مانند پاندمی کووید ۱۹ بوده و لزوما عوامل بنیادین نفت و گاز نبوده است. حالا ما در راه بازگشت به سطح مصرف قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۲ هستیم.

بر اساس گزارش رویترز، دبیرکل اوپک اظهار نمود: پیش بینی می شود نفت و گاز بیش از ۵۰ درصد از سبد انرژی را در سال ۲۰۴۵ یا حتی تا اواسط قرن تشکیل دهد. در همه تعهداتی که در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در گلاسکو شنیدیم، هنوز نقشه راه عینی یا برنامه ای برای چگونگی جایگزینی این ۵۰ درصد بدون ایجاد آشفتگی در بازارهای انرژی مشاهده نکرده ایم. نفت و گاز برای یک آینده قابل پیش بینی لازم خواهند بود.
1400/09/14
12:39:00
5.0 / 5
357
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز