روند افزایشی نفت متوقف گردید

روند افزایشی نفت متوقف گردید قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران تأثیر افزایش چشم گیر آمار مبتلا شدن به کووید ۱۹ را ارزیابی کردند، حدودا ثابت بود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت چهار سنت معادل ۰.۰۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۰ دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت دو سنت معادل ۰.۰۳ درصد افزوده شد و به ۷۷ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید.

آمریکا روز دوشنبه حدود یک میلیون مورد جدید مبتلا شدن به کووید ۱۹ را گزارش کرد که بالاترین آمار روزانه در بین کشورهای جهان و دو برابر پیک قبلی بود که آمریکا یک هفته پیش گزارش کرده بود.

آمار روز سه شنبه موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به ۳۱ دسامبر، به میزان ۷.۱ میلیون بشکه رشد کرد. ذخایر سوختهای دیگر ۴.۴ میلیون بشکه افزوده شد.

افزایش ذخایر سوخت که فراتر از پیشبینی تحلیل گران بود، دورنمای مثبتی که سرمایه گذاران روز گذشته متصور بودند را تیره تر کرد. قیمتهای نفت روز گذشته که سرمایه گذاران به تصمیم اوپک پلاس برای افزایش عرضه واکنش مثبت نشان دادند و آنرا نشانه اطمینان تولیدکنندگان از صدمه ندیدن تقاضا برای سوخت ارزیابی کردند، بیشتر از یک درصد صعود کرده بودند.

سوگاندا ساچدیوا، نایب رئیس تحقیقات کالا در شرکت "ریلیگر بروکینگ" اظهار داشت: با بازگشت تولیدکنندگان بیشتر سر چاه های نفت، تولید نفت آمریکا رشد کرده و روی قیمتها تأثیر منفی می گذارد.

در این بین، اوپک و متحدانش روز سه شنبه با افزایش تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در فوریه موافقت کردند. افزایش ماهانه تولید اوپک پلاس طبق توافق ژوئیه، از اوت هر ماه اجرا شده است.

تصمیم اوپک پلاس برای پایبندی به این توافق گویای دیدگاه این گروه است که اُمیکرون تأثیر موقتی بر تقاضای جهانی برای نفت خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، از یک سو، امیدواریهای رو به رشدی وجود دارد که اُمیکرون نویدبخش تغییر سمت و سوی کووید ۱۹ از پاندمی به یک بیماری قابل مدیریت، دست کم در مناطق واکسینه شده جهان است. اما از طرفی قیمتها امکان دارد تحت تأثیر این حقیقت که کشورها در وضعیت اخطار بالا مانده اند و دولتها آماده نیستند محدودیتها را تا وقتی که آمار مبتلا شدن افزوده می شود، تسهیل کنند، ضربه بخورند.

منبع:

1400/10/15
21:06:58
5.0 / 5
563
تگهای خبر: ارزیابی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز