افزایش یارانه نروژ برای جبران هزینه قیمت برق

افزایش یارانه نروژ برای جبران هزینه قیمت برق خبرگزاری نفت و گاز: نروژ برنامه کمکی برای جبران افزایش هزینه های برق را برای بار دوم در کمتر از یک ماه گذشته افزایش داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دولت نروژ روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود دولت ۸۰ درصد هزینه های برق را هنگامی که قیمت برق بالای ۷۰ اوره نروژی (۰.۰۸ دلار) به ازای هر کیلووات ساعت در دوره ژانویه تا مارس است، پوشش خواهد داد. هیات دولت در ابتدا قصد داشت ۵۰ درصد هزینه ها را پوشش دهد و سپس اواخر ماه گذشته تحت فشار متحد چپ سوسیالست خود، این میزان را به ۵۵ درصد افزایش داده بود.

یوناس گار استوره، نخست وزیر نروژ اظهار داشت: ما چندین اقدام را در ارتباط با قیمتهای بالا در پاییز سال ۲۰۲۱ اتخاذ کردیم اما حالا لازم است این مکانیزم امنیتی مهم را تحکیم نماییم. این یک بازتوزیع منصفانه برای منفعت مردم عادی در شرایط نیاز برای عده بسیاری است.

در شرایطی که اروپا با هزینه های انرژی کم سابقه دست و پنجه نرم می کند، نروژ که در آن برق عموما برای گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد، بسته کمکی به ارزش بیشتر از هشت میلیارد کرون را در دسامبر اعلام نمود که عموما شامل یارانه های مستقیم بود. دولت برآورد جدیدی از مجموع هزینه ها عرضه نکرده است. پشتیبانی از کاربران خانگی به ۵۰۰۰ کیلووات ساعت در ماه محدود شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار یورواستات نشان داده است در اروپا، شهروندان نروژی برای گرمایش بیشترین وابستگی را به برق دارند که در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۴ درصد بود در حالیکه میانگین اتحادیه اروپا تنها پنج درصد بود.

منبع:

1400/10/20
12:55:15
5.0 / 5
253
تگهای خبر: انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز