آهنگ افزایش قیمت نفت آهسته شد

آهنگ افزایش قیمت نفت آهسته شد قیمت نفت بعد از رشد شایان توجهی که روز گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی ثابت بود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نفت برنت و نفت آمریکا در بالاترین سطح خود از زمان شناسایی واریانت اُمیکرون در اواخر ماه نوامبر معامله می شوند برای اینکه این واریانت به شدت مسری، برخلاف نگرانیهای قبلی، روی تقاضا برای سوخت تاثیر چندانی نگذاشته است.

بهای معاملات نفت برنت با شش سنت معادل ۰.۰۷ درصد افزایش، به ۸۳ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته ۳.۵ درصد صعود کرده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۱ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز سه شنبه ۳.۸ درصد بالا رفته بود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه شنبه اظهار داشت: اقتصاد افزایش اخیر موارد مبتلاشدن به کووید ۱۹ را که تاثیرهای موقتی خواهد داشت، تحمل خواهدنمود و بانک مرکزی آماده شروع تحکیم سیاست پولی است.

لئونا لیو، تحلیلگر شرکت دیلی فارکس در سنگاپور اظهار داشت: در صورتیکه پاول اطمینان داد بانک مرکزی آمریکا تورم رو به رشد را کنترل خواهد کرد؛ بانک مرکزی قادر می باشد مانع لطمه دیدن رشد اقتصادی شود. این امر می تواند تقاضا برای نفت را افزایش دهد.

با این حال آمار موسسه امریکن پترولیوم که روز سه شنبه انتشار یافت، نشان داد ذخایر نفت افت کمتر از حد انتظاری داشته و ذخایر بنزین و سوختهای دیگر بیشتر از حد انتظار بالا رفته است.

طبق آمار این موسسه، ذخایر نفت در هفته منتهی به هفتم ماه ژانویه به میزان ۱.۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد، در صورتیکه مفسرین در نظرسنجی رویترز کاهش ذخایر به میزان ۱.۹ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. ذخایر بنزین به میزان ۱۰.۹ میلیون بشکه افزوده شد که بسیار بالاتر از پیش بینی مفسرین برای رشد ذخایر به میزان ۲.۴ میلیون بشکه بود. ذخایر سوختهای دیگر شامل دیزل و نفت کوره به میزان سه میلیون بشکه رشد کرد که بالاتر از نرخ رشد ۱.۸ میلیون بشکه بود که مفسرین پیش بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، با این وجود عاملی که از قیمتها پشتیبانی کرد، گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا بود که دورنمای تقاضا برای نفت را ارتقا داد و پیش بینی نمود تقاضای آمریکا به میزان ۸۴۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۲۱ رشد می کند که بالاتر از پیش بینی قبلی این آژانس برای رشد تقاضا به میزان ۷۰۰ هزار بشکه در روز بود.

همزمان اداره اطلاعات انرژی آمریکا دورنمای تولید در سال ۲۰۲۲ را تنزل داد و پیش بینی نمود تولید نفت آمریکا ۶۴۰ هزار بشکه در روز رشد می کند که پایین تر از ۶۷۰ هزار بشکه در روز پیش بینی قبلی است.

منبع:

1400/10/22
22:58:50
5.0 / 5
479
تگهای خبر: انرژی , بنزین , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز