هیچ کدام از استان ها قطعی گاز ندارند

هیچ کدام از استان ها قطعی گاز ندارند وزیر نفت با دعوت مردم به مصرف بهینه گاز اعلام نمود: با تلاش همکاران در هیچ کدام از استانهای کشور با قطعی گاز یا مشکل در تأمین سوخت صنایع روبه رو نیستیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جواد اوجی امروز بعد از بازدید از مرکز مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار نمود: امروز در بازدیدی سرزده از این مرکز در جریان روند تولید گاز در کشور قرار گرفتیم.
وی مقدار تزریق گاز شیرین به خطوط سراسری کشور را روزانه ۸۴۰ تا ۸۵۰ میلیون مترمکعب اعلام نمود و اظهار داشت: بر مبنای گزارشی که امروز عرضه شد روزانه بیشتر از ۵۸۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی، صنایع غیرعمده و حمل و نقل مصرف شده و بیشتر از ۱۲۵ میلیون مترمکعب گاز در اختیار نیروگاه ها قرار گرفته است.
وزیر نفت خاطرنشان کرد: حجم گاز تحویلی به نیروگاه ها سال جاری نسبت به سال گذشته روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده که افزون بر کاهش مصرف سوخت مایع به محیط زیست هم کمک کرده است.
طبق اعلام وزارت نفت، اوجی با اشاره به اینکه با تلاش همکاران در هیچ کدام از استانهای کشور با قطعی گاز یا مشکل در تأمین سوخت صنایع روبه رو نبودیم، خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا داریم همان گونه که تابحال کمک کردند در ادامه مسیر هم خادمان خود در شرکت ملی گاز ایران را یاری کنند.
وی به کاهش شدید دمای هوا در ۲۱ استان اشاره و با تاکید بر این که شبکه گاز کشور الان پایدار می باشد، یادآوری کرد: سال گذشته در دیماه نیروگاه ها به علت تأمین نشدن سوخت با خاموشی روبه رو شدند، اما سال جاری چنین اتفاقی رخ نداده است.
برداشت ۲۵ میلیون مترمکعب گاز از ذخایر شوریجه و سراجه
وزیر نفت مقدار برداشت از ذخایر شوریجه و سراجه را بیشتر از ۲۵ میلیون مترمکعب اعلام نمود و اضافه کرد: همینطور سوآپ گاز در حال انجام می باشد، الان روزانه ۴.۵ میلیون مترمکعب گاز از شمال شرق کشور از ترکمنستان دریافت می نماییم و با خط لوله شمال غرب کشور به آذربایجان تحویل می دهیم.
اوجی با اشاره به اینکه مردم نقش اساسی در مصرف بهینه گاز دارند و هر چقدر کمتر مصرف کنند، گاز بیشتری در اختیار صنایع و پتروشیمی ها برای تبدیل به ارزش افزوده قرار می گیرد و به رشد اقتصادی کمک می نماید، خاطرنشان کرد: البته مردم تابحال نهایت همکاری را داشتند، اما جا دارد بیشتر همکاری کنند.
وی ضمن اشاره به این که مصرف گاز در بخش های خانگی، نیروگاهی و صنایع ۱۰ تا ۱۲ درصد رشد داشته و متأسفانه به علت سرمایه گذاری نکردن، مقدار تولید گاز همانند سال گذشته است، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی شرکت ملی نفت ایران توسعه میدان پارس شمالی، تکمیل میدان پارس جنوبی همچون فاز ۱۱ و میدان گازی کیش در برنامه است و ان شاء الله ظرف دو سال آینده مقدار تولید گاز افزایش می یابد.1400/10/27
23:03:00
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز