امارات:

اوپک پلاس نمی تواند چالش های بازار نفت را حل کند

اوپک پلاس نمی تواند چالش های بازار نفت را حل کند خبرگزاری نفت و گاز: وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام نمود اوپک پلاس نمی تواند به تنهایی چالشهای بازار نفت را حل کند برای اینکه جهان به سرمایه گذاری بیشتری در زمینه انرژی برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت نفت در آینده و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی دارد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی به خبرگزاری دولتی WAM اظهار داشت: جهان به سرمایه گذاریهای بیشتر در گریدهای نفتی مختلف سراسر جهان نیاز دارند و شرکتهای نفتی بین المللی که در این بخش کار می کنند، باید به کارشان ادامه دهند و مشوقهای سرمایه گذاری نفت و گاز باید وجود داشته باشد تا از افزایش چشم گیر قیمت نفت پیشگیری کند.

وزیر انرژی امارات اظهار داشت: امارات متحده عربی که سومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، متعهد است از اوپک پلاس پشتیبانی کرده و با این گروه در افزایش ماهانه تولید نفت همکاری کند تا توازن عرضه و تقاضا برقرار شود.

اوپک پلاس در امتداد تسهیل تدریجی محدودیت عرضه ای که سال ۲۰۲۰ در اوج پاندمی به اجرا گذاشت، هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه می کند اما این روند بازار را آرام نکرده و بهای معاملات نفت برنت به بالای ۸۸ دلار در هر بشکه صعود کرده که بالاترین قیمت در هفت سال اخیر بوده است.

اوپک پلاس که هر ماه جلسه برای ارزیابی وضعیت بازار برگزار می نماید، جلسه بعدی خودرا دوم فوریه تعیین کرده است تا درباره سطح تولید نفت این گروه در مارس تصمیم گیری شود.

آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه در تازه ترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت پیش بینی نمود با فروکش تازه ترین نگرانیها نسبت به انتشار ویروس کرونا، تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۲ از سطح قبل از شیوع پاندمی عبور خواهدنمود و احیانا سال پرنوسانی را برای قیمتهای نفت به وجود می آورد.

این آژانس برآورد خود از تقاضا برای نفت در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را به میزان ۲۰۰ هزار بشکه در روز بالا برد که منعکس کننده تاثیر نسبتا ضعیف شیوع اُمیکرون بر فعالیت اقتصادی و تقاضا برای نفت می باشد.

طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، تقاضای جهانی برای نفت ۵.۵ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ رشد کرده و به میزان ۳.۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ رشد می کند و از سطح ۹۹.۷ میلیون بشکه در روز تقاضا قبل از شیوع پاندمی در سال ۲۰۱۹ عبور می کند.

آژانس اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ برخلاف انتظارات، به میزان ۱.۱ میلیون بشکه در روز رشد کرد و به ۹۹ میلیون بشکه در روز رسید که ۳۴۵ هزار بشکه در روز بالاتر از برآورد قبلی این سازمان بود.

بر اساس گزارش پلاتس، اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود که سه شنبه هفته جاری منتشر کرد، نسبت به نوسان بازار نفت تحت تاثیر ادامه کانونهای شیوع کووید ۱۹، افزایش تورم و ادامه اختلالات عرضه هشدار داد اما در عین حال خاطرنشان داد ادامه خروج اقتصاد جهانی از پاندمی در سال ۲۰۲۲ از قیمتها تا آخر سال پشتیبانی می کند.

منبع:

1400/10/30
22:54:29
5.0 / 5
276
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , اوپك , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز