ان بی سی نیوز ادعا كرد

تغییر در تیم مذاکره کننده آمریکا در وین

تغییر در تیم مذاکره کننده آمریکا در وین خبرگزاری نفت و گاز: یک شبکه آمریکایی ادعا نمود، یکی از اعضای کلیدی تیم مذاکره کننده آمریکا در وین به علت اختلاف بر سر مسیر گفت وگوها این مذاکرات را ترک می کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شبکه ان بی سی نیوز در گزارشی درباره روند مذاکرات ایران و ۱+۴ در وین به نقل از دو منبع مطلع ادعا نمود که تیم مذاکره کننده آمریکا اخیراً تغییر کرده است.
بنابر ادعای ان بی سی نیوز، ریچارد نفیو یکی از اعضای کلیدی تیم آمریکایی در وین، درحال ترک هیات مذاکره کننده است تا نقش متفاوتی را در وزارت امورخارجه آمریکا بر عهده بگیرد.
این دو منبع مطلع همینطور ادعا کرده اند که نفیو و رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درمورد مسیر مذاکرات هسته ای در وین اختلاف نظر دارند و به همین دلیل، دیگر در این سِمت حضور نخواهد داشت.
یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا در اینباره عنوان کرد: ریچارد نفیو تابحال مشاوره های خوب و مفیدی در رایزنی های وین در طول حدودا یک سال قبل داشته است و ازین پس هم در وزارت خارجه باقی خواهد ماند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دور هشتم مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ با حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم های ظالمانه آمریکا ضد کشورمان و احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بیشتر از دو هفته است که به صورت فشرده و جدی در وین، پایتخت اتریش همچنان جریان دارد.
مذاکرات وین بعد از هفت هفته به مرحله مهم و در عین حال سخت خود نزدیک شده است؛ با وجود برداشته شدن بخش زیادی از پرانتزها؛ موارد باقی مانده موضوع هایی هستند که دیگر به تصمیم گیری سیاسی در سطح بالا نیاز دارند.
بعد از حدود دو ماه بخش قابل توجهی از مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم ها در بخش های حقوقی، سیاسی و فنی پیش رفته است و خیلی از اختلاف نظرها در مورد پرانتزهای موجود در متون مورد نظر برطرف شده است. طرف ها درباره اغلب موارد اختلافی، ایده ها و پیشنهاداتی را مطرح کرده اند اما هنوز تا تبدیل شدن این ایده ها به متن فاصله وجود دارد.
با عنایت به خروج یک جانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم های حداکثری ضد ایران، بخش قابل توجه تسریع در روند مذاکرات و دستیابی به توافق و بازگشت همه طرف ها به برجام نیازمند آن است که کاخ سفید اقدامات لازم را در جهت رفع تحریم ها و ارائه تضمین ها انجام دهد. بمحض این که آمریکا تصمیمات لازم را برای رفع مؤثر، قابل راستی آزمایی و پایدار تحریم ها اتخاذ کند، سرعت گفت وگوها افزایش پیدا کرده و توافق در مدت زمانی کوتاه ممکن خواهد شد.
مذاکرات در ایام اخیر در سطوح سیاسی و کارشناسی در قالب رایزنی های دو جانبه و چندجانبه ادامه داشت و گفت وگوها در این هفته هم ادامه خواهد یافت.1400/11/03
23:52:31
5.0 / 5
304
تگهای خبر: تحریم , حقوق , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز