شرکت نفتی ادنوک امارات اوراق قرضه منتشر می کند

شرکت نفتی ادنوک امارات اوراق قرضه منتشر می کند خبرگزاری نفت و گاز: شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) واحد جدیدی را به وجود آورده است که اولین اوراق قرضه این تولیدکننده اماراتی را در امتداد تنوع سازی درآمدهای نفتی، خواهد فروخت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ادنوک تازه ترین شرکت ملی نفت در خاورمیانه است که بعد از "آرامکوی سعودی" و "قطر انرژی" به دنبال ورود به بازار اوراق قرضه است.

آرامکوی سعودی ژوئن سال قبل از انتشار اولین اوراق قرضه اسلامی خود به دلار آمریکا، شش میلیارد دلار تهیه کرد. سفارش خرید برای این اوراق قرضه از ۶۰ میلیارد دلار فراتر رفته بود. همان ماه شرکت "قطر انرژی" (قطر پترولیوم سابق) در بزرگترین انتشار اوراق قرضه شرکتی در خاورمیانه و بزرگترین فروش بدهی بازارهای نوظهور در سال ۲۰۲۱، موفق شد ۱۲.۵ میلیارد دلار جمع کند.

تاکنون ادنوک عمدتاً به وامهای بانکی برای تامین مالی برنامه های توسعه خود و افزایش ظرفیت تولید از چهار میلیون بشکه به پنج میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۳۰، تولید هیدروژن آبی و سبز و سرمایه گذاری در پروژه های تجدیدپذیر برای تامین نیروی فعالیتهایش، تکیه کرده است.

ادنوک اعلام نمود این شرکت نفتی حالا شرکت "ادنوک موربان آر اس سی" را به وجود آورده که مسئول صدور اوراق قرضه ادنوک در بازارهای سرمایه خواهد بود و انتظار می رود اولین اوراق قرضه این شرکت نفتی دولتی را اواخر امسال عرضه نماید.

انتظار می رود آژانس اعتبارسنجی "استاندارد اند پورز" رتبه اعتبار مالی "دابل ای" و مودیز رتبه Aa۲ و آژانس فیچ ریتینگز رتبه "دابل ای" را به ادنوک موربان اختصاص دهند. این شرکت با دقت شرایط بازار را زیر نظر خواهد داشت و فرصتهای احتمالی تامین سرمایه را بررسی می کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، ادنوک موربان روز سه شنبه دیدارهایی با سرمایه گذاران داشت و این دیدارها سرمایه گذاران در آمریکا، آسیا، اروپا و منطقه خاورمیانه و آفریقا را هدف می گیرد و توسط بانک های جی پی مورگان و مورگان استنلی هماهنگ شده است.

منبع:

1400/11/06
21:04:13
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز