حجم آب سدهای تهران چقدر است؟

حجم آب سدهای تهران چقدر است؟ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اظهار داشت: حجم آب سدهای تأمین کننده آب آشامیدنی استان تهران هم اکنون 310 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره 566 میلیون مترمکعبی در روز مشابه سال گذشته، حدود 257 میلیون مترمکعب کاهش را نشان داده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهزاد پارسا با اعلان اینکه از شروع سال آبی (ابتدای مهر امسال) تا حالا بیش از ۱۱۲ میلی متر بارندگی در زمینه عملکردی استان تهران ثبت شده که این مقدار نسبت به زمان مشابه سال قبل، کاهش ۳۶ درصدی را نشان می دهد، اظهار نمود: میزان ورودی آب سدهای پنج گانه تامین کننده آب استان، از شروع سال آبی جاری تاکنون، حدود ۲۲۲.۹ میلیون مترمکعب است که این مقدار در زمان مشابه سال آبی گذشته بیش از ۳۳۲ میلیون متر مکعب بوده است.
وی با اشاره به این که میزان ورودی آب به این سدها نسبت به روز مشابه سال قبل ۳۳ درصد کم شده است اشاره کرد: با این وجود نتایج برف سنجی نشان میدهد که ارتفاعات استان تهران از پوشش برفی نسبتاً مناسبی نسبت به سال قبل برخوردارست.
طبق اعلام وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اعلان اینکه بارش ۲۱ میلی متری دو روز اخیر در استان تهران میزان بارندگی را در سال آبی جاری از ۹۱ میلی متر به بالای ۱۱۲ میلیمتر رساند، اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی بارش های نرمال از طرف سازمان هواشناسی، امیدواریم با تحقق آن قسمتی از کمبود بارش های استان طی ماه های گذشته جبران شود.1400/12/05
12:47:39
5.0 / 5
296
تگهای خبر: وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز