امیرعبداللهیان:

آماده یک توافق خوب و پایدار در وین هستیم

آماده یک توافق خوب و پایدار در وین هستیم خبرگزاری نفت و گاز: بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک همچون برقراری آتش بس در یمن و همین طور مذاکرات وین گفت و گو و تبادل نظر کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه عمان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و با تشکر از نقش و کوشش های کشورمان در این خصوص، ابراز امیدواری نمود که این مساله سبب فراهم شدن بستر لازم برای گفت و گو ها بین همه طرف های یمنی و بازگشایی مرزهای این کشور گردد.
امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای عمانی و دولت و ملت عمان و همین طور ابراز امیدواری نسبت به پایدار ماندن آتش بس در یمن، از نقش سازنده عمان در این راستا قدردانی کرد.
امیرعبداللهیان در این خصوص گفت: حالا آنچه مهمست لغو کامل محاصره انسانی به موازات استمرار آتش بس می باشد. همین طور هم اکنون ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم یمن بسیار مهمست.
وزیر امور خارجه کشورمان همین طور درباب مذاکرات وین، از اعمال تحریم های مجدد از طرف آمریکا در مورد تعدادی از اشخاص و شرکت های ایرانی انتقاد نمود و خاطر نشان نمود: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار است اما طرف آمریکایی با برخی زیاده خواهی ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا کنون بوده است.
وزرای امور خارجه دو کشور درباب ادامه مشورت و رایزنی مستمر درباب موضوعات در دستور کار دو کشور توافق کردند.
منبع:

1401/01/16
10:16:39
5.0 / 5
226
تگهای خبر: برق , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز