مشاجره برجامی اولیانوف با دو خبرنگار

مشاجره برجامی اولیانوف با دو خبرنگار خبرگزاری نفت و گاز: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در توییتی نوشت که روسیه هم اکنون نمی تواند از ظرفیت خود برای مساعدت با حصول توافق در وین استفاده نماید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی در واکنش به خبرنگاری که به نقل از جوزپ بورل چالش های پیش روی ایران و آمریکا برای احیای برجام را بازنشر می کرد، نوشت: روسیه تحت شرایط دیگر می توانست از ظرفیت خود برای مساعدت با طرفین برای نهایی سازی توافق کمک نماید اما هم اکنون نمی تواند.
خبرنگار مذکور در توییتی در پاسخ نوشت: بسیار جالب است. روسیه برای نهایی کردن توافقی که می گفتند بطور پی در پی از آن حمایت می کنند دخالت نخواهد کرد. این بطور واضح نشان میدهد که روسیه اختلافاتش با واشنگتن را بالاتر از تمایلاتش برای مساعدت با ایران قرار می دهد. خوب است که دراین زمینه شفاف سازی شد.
اولیانوف در واکنش به این توییت بیان کرد: اشتباه می کنید. فانتزی ها و گمانه زنی های تان را کنار بگذارید. ما بعنوان اشخاص واقع بین درک می نماییم که نمی توانیم انتظار داشته باشیم زمانی که آمریکا وارد جنگ نیابتی با روسیه شده است، نمی توانیم گفت وگوهایی نتیجه بخش بر سر برجام داشته باشیم.
خبرنگار در توییت دیگری اظهار نمود: بعنوان یک شخص واقع بین این برایم جای تعجب ندارد. چیزی که مرا به تعجب می اندازد این است که شما این مسئله را تایید کردید؛ چونکه حال خیلی از دنبال کنندگان ایرانی بطور واضح می فهمند که موضع روسیه چیست و آن "اولویت ما نیست" می باشد.
نماینده روسیه در جواب عنوان کرد: شما همچنان در امتداد ادعاهای یکی دوماه گذشته درباب این که روسیه مانع از نهایی شدن مذاکرات وین شده، به گمانه زنی می پردازید. آیا درباب این که این ارزیابی اشتباه بوده است، تجدیدنظر کرده اید؟
خبرنگار دیگری در توییتی دراین زمینه نوشت: سفیر روسیه در وین دقایقی پیش اینجا صریحا نوشته کشورش در وضعیت فعلی دیگر علاقه چندانی به کمک به احیای برجام ندارد. پیش بینی می شود درآمد امسال روسیه از فروش نفت به ۴۵٪ افزایش به ۱۸۰ میلیارد دلار برسد، مشخص است ترجیح می دهد نفت ایران وارد بازار نشود.
دیپلمات ارشد روسیه در پاسخ به این خبرنگار نیز نوشت: من صریحا نوشتم که تحت این شرایط ما در وضعیتی قرار نداریم که بخواهیم کمک خوبی برای نهایی سازی مذاکرات وین ارائه دهیم. شما حرف های مرا (احتمالا به عمد) اشتباه برداشت کردید و ادعا می کنید که روسیه "علاقه ای به کمک" ندارد. شرم آور است!
منبع:

1401/02/24
13:49:54
5.0 / 5
201
تگهای خبر: ارزیابی , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز