وزیر صمت در حاشیه جلسه هیات دولت:

تماسهای مردم با سامانه 124 را شخصا بررسی می کنم

تماسهای مردم با سامانه 124 را شخصا بررسی می کنم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تماس ها با سامانه تلفن ۱۲۴ که مردم اعتراض ها را بیان می کنند شخصا بررسی می کنم.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بازار بعد از اصلاح قیمت ها اظهار داشت: هفته گذشته اصلاح قیمت در چند قلم داشتیم و این نگرانی وجود داشت که مردم با کمبود کالا روبرو باشند که خوشبختانه حالا جای نگرانی نیست.
وزیر صمت با اشاره به اینکه متاسفانه ۳۰ درصد اصناف پروانه نظارت ندارند، افزود: تماس ها با سامانه تلفن ۱۲۴ که مردم اعتراض ها را بیان می کنند شخصا بررسی می کنم و تماس هایی که گرفته می شود همانجا ثبت می شود.
فاطمی امین اظهار داشت: از هفته آینده مقرر است برگه های نظارت مردمی در مفازه ها ثبت گردد تا شهروندان اگر تشکر یا اعتراضی از آن صنف داشته باشند به شیوه الکترونیکی گزارش دهند.
وی درباره واردات خودرو با تکیه بر این که ما هیچ انحصاری در واردات خودرو نداریم، تصریح کرد: کلیات آئین نامه واردات خودرو در دولت عنوان شد و پیرامون یکی از بندهای آن نظراتی وجود داشت که به کمیسیون اقتصادی دولت رفت. تا آئین نامه مصوب نشود نمی توان درباره جزئیات آن صحبت کرد.
وزیر صمت با اشاره به اینکه چند دغدغه مطرح بود که یکی از آنها انحصارگرایی در واردات خودرو بود که این مورد حقیقت ندارد، اظهار داشت: اولویت ما واردات خودرو های اقتصادی می باشد که عموم مردم از آن بهره مند شوند.
فاطمی امین اظهار داشت: افزایش قیمت یک سری از کالاها پذیرفتنی است چون مواد اولیه آنها مانند تخم مرغ یا روغن گران شده است، اما درباره سایر کالاها تاکید کردیم اگر واحد تولیدی قصد افزایش قیمت دارد قبل آن باید با سازمان پشتیبانی از مصرف کننده تبادل اطلاعات شود و اگر تایید شد افزایش قیمت اتفاق بیفتد که البته تمرکز ما روی کالاهایی است که در سبد خانوار تأثیر بالایی دارد.
ادامه دارد...منبع:

1401/02/28
13:53:41
5.0 / 5
238
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز