ادعای گانتس درباره برنامه هسته ای ایران

ادعای گانتس درباره برنامه هسته ای ایران وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعای تازه ای درباره برنامه هسته ای ایران بیان نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رویترز، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز مدعی شد: ایران در تلاش است ساخت و نصب 1000 سانتریفیوژ IR6 دیگر را در تاسیسات اتمی اش کامل کند، همچون در کارگاه زیرزمینی جدیدی که در نزدیکی تاسیسات نطنز درحال راه اندازی است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ادعای گانتس در پی این مطرح می شود که رافائل گروسی، مدیرکل آژانی بین المللی انرژی اتمی در تاریخ هشتم اردیبهشت سال جاری در کنفرانسی خبری عنوان نمود که کارگاه جدید ایران در نطنز برای ساخت قطعات سانتریفیوژ در زیر زمین راه اندازی شده است.
خبرگزری رویترز در این زمینه نوشته بود، این کارگاه از ماشین های تأسیسات بسته شده کرج - که قبل تر اقدامی خرابکارانه از طرف عوامل خارجی در آن انجام شده بود - استفاده می نماید. این کارگاه می تواند قطعات لازم برای تولید سانتریفیوژهای پیشرفته را بسازد.
گروسی در این کنفرانس خبری اظهار داشت که این کارگاه در یکی از "راهروهای" تاسیسات غنی سازی اورانیوم به راه افتاده است. دیپلمات ها می گویند که این کارگاه حدودا سه طبقه در زیر زمین دارد.
در پی این، نور نیوز درباره انتقال کارگاه تولید سانتریفیوژها به زیر زمین نوشت: در طول چند سال اخیر و در سایه عدم حساسیت و کم توجهی آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به وظایف صیانت خود برخی اقدامات شرورانه که رژیم صهیونیستی بصورت تلویحی مسئولیت آنرا پذیرفت، سبب وارد شدن خسارت هایی به تاسیسات هسته ای کشورمان شد.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز قبلا اعلام نموده بود که به سبب عملیات تروریستی که مقابل مجتمع تسای کرج صورت گرفت مجبور به تشدید تدابیر امنیتی شدیم و بخش مهمی از ماشین های تولید قطعات سانتریفیوژ را به مکان امن تری جابه جا کردیم.
️نور نیوز افزود: در طول چند سال اخیر و در سایه عدم حساسیت و کم توجهی آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به ضرورت ایفای نقش مسئولانه در زمینه صیانت از کارهای هسته ای صلح آمیز کشورها، برخی اقدامات شرورانه که رژیم صهیونیستی بصورت تلویحی مسئولیت آنرا پذیرفت، سبب وارد شدن خسارت هایی به تاسیسات هسته ای کشورمان شد.
در گزارش نورنیوز همین طور مطرح شد: اقدام سازمان انرژی اتمی کشورمان در حوزه افزایش ضریب حفاظتی کارگاه های تولید سانتریفیوژ که با بهره گیری از اصول پدافند غیر عامل انجام شده در شرایطی دنبال شده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به انجام وظایف صیانتی خود اهمال نموده است. اتخاذ این رویکرد که با اطلاع آژانس انجام شده پاسخی طبیعی در مقابل شرارت هایی است که هدف آن ضربه زدن به کارهای صلح آمیز ایران است.1401/03/01
11:45:51
5.0 / 5
464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز