با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد؛

رونمایی از کتاب تویی که نشناختمت

رونمایی از کتاب تویی که نشناختمت آئین رونمایی از کتاب «تویی که نشناختمت» روایتی از زندگی دانشمند هسته ای، شهید محسن فخری زاده در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از خانواده شهداء هسته ای اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در حاشیه این مراسم اشاره کرد: ضروریست که اهداف و مسیر حرکت شهدای ما به بهترین نحو معرفی شوند. اندیشه و راهی که شهداء در آن قدم گذاشتند و دستاوردهای آنان باید بصورت شایسته توصیف شود.
وی بابیان این که شخصی مانند شهید فخری زاده عمرش را وقف پیشرفت کشور کرده بود، تاکید کرد: ایشان در زمینه تکنولوژی های جدید تلاش روزافزونی داشت و مورد تهدید دشمنان بود. بدخواهان سال ها بود که او را تهدید می کردند اما شهید فخری زاده بدون ترس، ثابت قدم و مصمم برای پیشرفت و رسیدن به اهداف از کوششی فروگذار نمی کرد.
رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: شهید فخری زاده ظرفیت های علمی و نخبگان کشور را می شناخت و همین طور از توان دانشمندان کشور به خوبی استفاده می کرد؛ او یک فرصت آفرین واقعی بود و بااخلاق، منش و خلق وخوی بسیار صمیمی در دل های همه ما جا داشت.

وی با اشاره به اقدام باارزش سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده محترم شهید در رونمایی از کتاب«تویی که نشناختمت» اشاره کرد: بنده از آقای قاضی زاده هاشمی و دیگر همکارانشان تشکر می کنم که بانی این امر خیر شدند و در مدتی کوتاه با گردآوری خاطرات شهید و مصاحبه هایی که با دوستان و همکاران داشتند، با قلمی زیبا داستان زندگی شهید را بیان نمودند.
اسلامی تاکید کرد: ما امروز با رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران توافق کردیم که نسبت اندیشه، راه و منش همه شهدا هسته ای متعهد باشیم و برای چاپ زندگینامه دیگر شهدا هسته ای مبادرت به نشر کتاب خواهیم کرد.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در آخر اظهار داشت: نکته بسیار مهم، روش زندگی شهدای هسته ای بعنوان الگو برای جوانان است؛ چون صنعت هسته ای نماد خودباوری و مؤلفه قدرت ساز علم و فناوری می باشد، جوانان ما لازم است شهدای هسته ای را بشناسند و با وقف و ایثار و اهداف والای شهدا هسته ای آشنا گردند.



1401/03/03
15:16:51
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز