سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران خبر داد:

درحال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیم

درحال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیم سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر درحال مذاکره هستیم، اظهار داشت: با همکاری ایران و روسیه در ساخت نیروگاه هسته ای، یک  نیروگاه تاسیس و دو نیروگاه درحال ساخت است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی عنوان کرد: با همکاری ایران و روسیه در ساخت نیروگاه هسته ای، یک نیروگاه تاسیس شده و دو نیروگاه درحال ساخت است که وارد مراحل نصب تجهیزات شده است.
وی تصریح کرد: روابط ایران و روسیه در حوزه هسته ای محدود به نیروگاهی نیست و مسائلی چون سوخت نیروگاه هسته ای، رادیو ایزوتوپ ها، ایزوتوپ های پایدار و مساله گداخت را هم شامل می شود.
کمالوندی در حاشیه جلسه مشترک «جواد اوجی» وزیر نفت ایران و «الکساندر نواک» معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه ضمن اشاره به این که روابط ایران و روسیه بخصوص در مبحث هسته ای خیلی خوب است، اضافه کرد: ما با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر درحال مذاکره هستیم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: این موارد پروژه های بزرگی هستند به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارند. از همین رو، باید موضوعات مالی را در نظر داشته باشیم و در همین راستا با روسیه مذاکره می نماییم.
وی ضمن اشاره به این که سفر معاون نخست وزیر روسیه و هیات همراه در زمینه توسعه اقتصادی در همه زمینه ها است، اظهار داشت: ایران و روسیه روابط هسته ای خوبی با هم دارند و می خواهیم برای توسعه روابط هسته ای مذاکره نماییم.1401/03/07
22:50:08
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز