گروسی:

امیدوارم در سریع ترین زمان ممکن به ایران بروم

امیدوارم در سریع ترین زمان ممکن به ایران بروم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن اشاره به این که اقدام ایران در توقف فعالیت دوربین های نظارتی اقدامی منفی است اظهار داشت: امیدوارم که در سریع ترین زمان ممکن به ایران سفر کنم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با شبکه الجزیره اظهار داشت: عملیات بازرسی به ایران کمک می نماید و به آن فرصت می دهد که حرف های خود در خصوص عدم مخفی کردن چیزی در برنامه هسته ای اش را اثبات کند.
گروسی در ادامه تصریح کرد: ایران باید همواره بر بازرسی بی طرفانه و متعادل حساب باز کند و این مسئله ای است که تنها آژانس بین المللی انرژی اتمی می تواند انجام دهد.
مدیرکل آژانس همینطور اظهار داشت: اقدامات اخیر ایران اثر منفی بر مذاکرات وین خواهد گذاشت.
وی اظهار داشت: امیدوارم که در سریع ترین وقت ممکن به ایران سفر کنم. از سرگیری مذاکرات هسته ای امری بسیار ضروریست و این گزینه عاقلانه ترین گزینه است.
رافائل گروسی در انتها تصریح کرد که تنش هایی میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد اما همواره راهی برای تفاهم وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سازمان انرژی اتمی به تازگی با انتشار ویدیویی از خاموشی تعداد قابل توجهی از دوربین های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد. در این ویدیو نشان داده می شود که اپراتورها، برق متصل به دوربین های فراپادمانی را قطع می کنند.
شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه قطعنامه عرضه شده ضد ایران توسط آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا را تصویب کرد.
۳۰کشور رای موافق، ۲ کشور (چین و روسیه) رای مخالف و ۳ کشور (هند، لیبی و پاکستان) رای ممتنع دادند.
در پیش نویس این قطعنامه آمده است: شورای حکام از ایران می خواهد که هرچه فوری برای اجرای تعهدات قانونی اش اقدام و بدون اتلاف وقت به پیشنهاد مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای همکاری بیشتر جهت شفاف سازی و حل وفصل مسائل باقی مانده پادمانی عمل کند.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز چهارشنبه اعلام نمود: تصمیم بر این شد تا بخشی از همکاریهای فراتر از پادمان که جزو تعهدات ما نبود و بر اساس حسن نیت انجام می شد، متوقف شود مثلاً ضبط بعضی از فعالیت ها توسط دوربین های آژانس و دستگاه سنجش غنای بر خط و فلومتر آژانس در ایران.
کمالوندی اظهار داشت که امروز دستور داده شد تا فعالیت این دوربین ها قطع شود، البته در گذشته هم قرار نبود اطلاعات این دوربین ها مگر در حالت پذیرش شرایط ایران، به آنها داده شود. مبنای این کار هم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است.
منبع:

1401/03/22
10:23:21
5.0 / 5
110
تگهای خبر: انرژی , برق , تحریم , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز