اولیانوف:

چرا غرب با قطعنامه ضدایرانی توافق وین را در خطر قرار داد؟

چرا غرب با قطعنامه ضدایرانی توافق وین را در خطر قرار داد؟ نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در توییتی بحران بوجود آمده بر سر دوربین های آژانس اتمی در ایران را ˮدست سازˮ خواند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین نوشت: بحران بر سر دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی "دست ساز" است. صادقانه نمی توانم درک کنم که چرا شرکت کنندگان غربی در مذاکرات وین بر سر برجام تصمیم گرفته اند که با قرار دادن قطعنامه بر سر ایران بر روی میز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مذاکرات را بیشتر در معرض خطر قرار بدهند.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه در کنفرانسی خبری به خبرنگاران اظهار داشت: ما باخبر شدیم که ۲۷ دوربین در ایران قطع خواهند شد. این مسئله اساسا چالشی جدی در توانایی مان برای ادامه فعالیت در این کشور به وجود می آورد.
مدیرکل آژانس در ادامه عنوان نمود که اگر این مسئله در سه الی چهار هفته حل نشود، "ضربه ای مرگبار" خواهد بود.
وی اشاره کرد که ۴۰ دوربین آژانس بین المللی اتمی همچنان به فعالیت خود در ایران ادامه خواهند داد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در اطلاعیه ای اعلام نموده بود: در ۹ ژوئن ۲۰۲۲ بازرسان آژانس دوربین های نظارتی آژانس را از مرکز تحقیقات تهران و دو کارگاه قطعات سانتریفیوژ در اصفهان خارج کردند.
در این گزارش همین طور آمده است که دوربین ها و داده های جمع آوری شده، همگی در یک انبار زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی هستند.
منبع:

1401/03/24
21:03:12
5.0 / 5
74
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز