در گفت وگو با وزیر خارجه چین

امیرعبداللهیان: ایران با حسن نیت آماده دستیابی به یک توافق پایدار می باشد

امیرعبداللهیان: ایران با حسن نیت آماده دستیابی به یک توافق پایدار می باشد خبرگزاری نفت و گاز: امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی درباب روند مناسبات دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک همچون مذاکرات رفع تحریم ها گفت و گو و تبادل نظر کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان ضمن تشکر از دعوت چین از جمهوری اسلامی ایران برای حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس بریکس، از ابتکار توسعه و امنیت جهانی ارائه شده از طرف پکن استقبال کرد.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد دوره ریاست چین بر بریکس سبب گسترش تقویت همکاریهای چند جانبه گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت و گوی مقامات دو کشور را بستر مناسبی در جهت همفکری برای توسعه مناسبات میان تهران و پکن دانست و اضافه کرد: امیدوار هستیم باتوجه به مهار پاندمی کرونا، روند توسعه روابط بین دو کشور همچون در حوزه حمل و نقل هوایی و تبادلات دانشجو هر چه سریعتر تسهیل گردد.
وزیر امور خارجه کشورمان درباب مذاکرات رفع تحریم ها، با غیر سازنده دانستن قطعنامه سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با حسن نیت و جدیت به یک توافق پایدار و با حفظ منافع ملت ایران برسد.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز ضمن استقبال از حضور دکتر رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بریکس، هدف این گفت و گوها را توجه به بازارهای نوظهور و همبستگی اقتصادی کشورهای در حال توسعه دانست.
وانگ یی ابراز امیدواری کرد با خروج پکن از قرنطینه کرونائی، امکان دیدار حضوری روسای جمهور دو کشور فراهم گردد.

وزیر امور خارجه چین با رد یکجانبه گرایی در فضای بین المللی، وجود مشارکت راهبردی جامع با ایران را برای توسعه مناسبات میان دو کشور مفید و سازنده ارزیابی کرد.

وانگ یی با بیان پشتیبانی از ادامه مذاکرات هسته ای و تنش زا بودن قطعنامه سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی، ابراز امیدواری کرد مسیر دیپلماسی و گفت و گو به حصول توافق در مذاکرات وین منجر گردد.1401/04/06
17:04:42
5.0 / 5
159
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز