لاپید:

به بایدن اعلام کردم که مخالف توافق هسته ای هستیم

به بایدن اعلام کردم که مخالف توافق هسته ای هستیم خبرگزاری نفت و گاز: نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود ضد ماهیت برنامه هسته ای کشورمان گفت، اسرائیل مخالف توافق هسته ای با ایران است و حق خویش را برای هر گونه اقدام ضد آن محفوظ می داند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، یائیر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی امروز (یک شنبه) در جلسه هفتگی کابینه بار دیگر با تکرار ادعاها ضد ماهیت برنامه هسته ای ایران اظهار داشت که در دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر اخیر او به سرزمین های اشغالی مخالفت خویش را با حصول هر گونه توافق بر سر مبحث هسته ای ایران اعلام نموده است.
لاپید در ادامه از سفر بایدن بعنوان سفری تاریخی یاد کرد و اضافه کرد: دستاوردها در زمینه های دیپلماسی، امنیتی و اقتصادی اسرائیل را برای سالهای آینده تقویت خواهد نمود.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی همینطور اظهار داشت که به بایدن تاکید کرده است، اسرائیل حق خویش را برای اقدام دیپلماتیک و هر اقدام دیگری برای مقابله با آنچه دستیابی ایران به سلاح هسته ای عنوان نمود، محفوظ می داند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، لاپید پیش تر نیز، بعد از دیدار با بایدن در جهت سیاست های ایران هراسی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: ما درباره تهدید هسته ای ایران ابراز نگرانی کردیم. هیچ ایران هسته ای وجود نخواهد داشت، چونکه نه تنها تهدیدی ضد اسرائیل است بلکه برای کل جهان هم تهدید به شمار می آید.
آنها در انتها سفر بایدن به سرزمین های اشغالی یک سند مشترک معروف به "اعلانیه بیت المقدس" منتشر نمودند که روابط راهبردی میان آمریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای آینده تشریح شده و در بخش هایی از آن در ارتباط با ایران آمده است که آمریکا و اسرائیل مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهند شد.
مقامات صهیونیستی در حالی مدعی تلاش ایران برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته ای هستند که این رژیم تنها دارنده زرادخانه هسته ای در منطقه خاورمیانه به شمار می آید اما هیچگاه این مسئله را به صورت رسمی نپذیرفته است.
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه مشترک سران آمریکا و رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود نوشت: ‏در بیانیه مشترک بایدن و لاپید، بر "تعهد ثابت و قاطع آمریکا به حفظ امنیت و برتری نظامی اسرائیل" تاکید شده است. اشتباه نشود؛ هدف صرفاً ایران نیست، بلکه کشورهای عربی و اسلامی می بایست همواره برتری رژیم صهیونیستی را بپذیرند. ازاین رو منبع اصلی تهدید برای منطقه کاملا روشن است.
‏وی افزود: تا زمانی که دولت جعلی"اسرائیل" ایستگاه اول سفر روسای جمهور آمریکاست و هدف اول هم حفظ امنیت و برتری آن است، ملت ها و کشورهای منطقه به صلح و ثبات و آرامش نخواهند رسید. ایران امنیت همسایگان خویش را امنیت خود می داند.
همینطور حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان با انتشار یک پیام توئیتری به ادعاهای مقامات صهیونسیتی و آمریکا ضد ایران در جریان سفر اخیر جو بایدن به سرزمین های اشغالی واکنش نشان داد و نوشت: ‏جمهوری اسلامی ایران با قدرت و منطق در راه توسعه پایدار اقتصادی و تلاش عزتمند برای لغو تحریم ها به مسیر خود ادامه می دهد. هیچگاه از حقوق مسلم ملت بزرگ ایران کوتاه نخواهیم آمد.
وزیر امورخارجه ضمن اشاره به مذاکرات احیای برجام اضافه کرد: دستیابی به توافق خوب، قوی و پایدار هدف ماست. بدون شک خیمه شب بازی کاخ سفید و صهیونیسم در منطقه، ما را مصمم تر می سازد.
منبع:

1401/04/31
13:59:54
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز