گفت وگوی برجامی وزیران خارجه آمریکا و عمان

گفت وگوی برجامی وزیران خارجه آمریکا و عمان وزیران امورخارجه آمریکا و عمان در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت و گو و درباره مذاکرات احیای برنامه جامع اقدام مشترک رایزنی کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی وزیر امورخارجه عمان و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت و گو و تبادل نظر کردند.
بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه عمان، دو طرف در این تماس درباره موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، ازجمله جنگ اوکراین و اوضاع یمن رایزنی کردند.
همین طور مذاکرات احیای توافق هسته ای با ایران که واشنگتن در سال ۲۰۱۸ بطور یک جانبه از آن خارج شد، از دیگر مطالب موردبحث در گفت وگوی وزیران امورخارجه عمان و آمریکا بوده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آخرین دور از گفت وگوهای غیرمستقیم میان آمریکا و ایران برای حل وفصل مسائل باقیمانده درباب احیای توافق هسته ای، بتازگی با تسهیل گری اتحادیه اروپا در دوحه، پایتخت قطر انجام شد اما این مذاکرات نیز به سبب نبود اراده سیاسی کافی در بین مقامات آمریکایی برای حصول توافق، نتیجه ملموسی به دنبال نداشت.
حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران بعد از انجام این گفت وگوها اشاره کرد: ما برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار مصمم هستیم و برخلاف تعدادی از ادعاهای طرف آمریکایی، ما هیچ نوع مطالبه زیاده خواهانه و هیچ نوع مطالبه فرابرجامی مورد ادعای آمریکا را نداریم.
وزیر امور خارجه اظهار داشت: مطالبات ما کاملا در قالب توافق سال ۲۰۱۵ است و اگر در زمینه ای طرف آمریکایی احساس می کند موضوع فرابرجامی است ما در گفت وگوها به طرف آمریکایی تاکید کرده ایم که این کشور می بایست هر آنچه که مانع نفع اقتصادی ایران از برجام می شود را بردارد. ما در رایزنی های اخیر بر یک موضوع اساسی تمرکز کردیم و آن بحث تضمین موثر از طرف آمریکا در زمینه های در رابطه با هر آن چیزی است که بخواهد نفع اقتصادی ایران از برجام را تحت تأثیر قرار دهد و مطالبه و خواسته ما زیاده خواهانه نیست.1401/05/09
20:01:54
5.0 / 5
190
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز