اسلامی:

گروسی مطابق ضوابط آژانس اظهار نظر کند

گروسی مطابق ضوابط آژانس اظهار نظر کند رییس سازمان انرژی اتمی اشاره کرد: برای لغو تحریم ها از هیچ نوع اقدامی که در امتداد منافع ملت ایران است، کوتاه نخواهیم آمد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: موضع آمریکا در سیاست فشار حداکثری شکست خورده و امیدی به این که از این سیاست نتیجه ای حاصل شان شود، ندارند اما رفتار دوگانه یا چندگانه آنها را شاهد می باشیم. اتهامات واهی را ۲۰ سال است که به کشور نسبت می دهند و با مواردی که رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب ادعا می کنند، فشارها را بر ملت و جمهوری اسلامی تشدید می کنند.
وی اضافه کرد: اگر در مذاکرات به مفهوم واقعی کلمه حسن نیت داشتند این همه سال که مذاکره کردند، برجام مولود برون رفت از این وضعیت بوده است. ما مذاکره ای صورت دادیم که این اتهامات کنار گذاشته شود و اعتمادسازی شود و ایران از همین جهت محدودیت و نظارت تشدید شده را پذیرفته است.
رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: متاسفانه آنها به تعهدات خود عمل نکردند و علاوه بر آن هر روز اقدام جدیدی را مرتکب می شوند و اتهامات را باردیگر دارند بصورت تشدید شده تکرار می کنند. جمهوری اسلامی تاکید می کند که تمام کارهای هسته ای مطابق NPT و پادمان است.
اسلامی اضافه کرد: در اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم ها، در پاسخ به این تحریم ها گازدهی به سانتریفیوژهای پیشرفته را شروع کردیم تا نشان دهیم که اراده ما اراده مستحکمی است، برای لغو تحریم ها از هیچ نوع اقدامی که در امتداد منافع ملت ایران است، کوتاه نخواهیم آمد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر گروسی، تصریح کرد: انتظار داریم آقای گروسی مطابق ضوابط آژانس گفت و گو و اظهار نظر کند و اظهاراتش در قالب قوانین و مقررات باشد و از رفتار سیاسی که متأثر از فشار صهیونیستی است دست بردارد. برای ایشان متأسفم برای اینکه آژانس در تمام فرایندهای ما طبق پادمان حضور و نظارت دارد و عملیات اجرائی ما در زمینه سازمان انرژی اتمی در بخش های گوناگونی که به مواد هسته ای مرتبط می شود تحت نظارت آژانس بوده، هست و خواهد بود.
رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی دیگر درباره اظهارت جان کربی مبنی براینکه آمریکا برنامه ای برای حذف سپاه از لیست تحریم ها ندارد، اظهار داشت: این مساله اصلی در مذاکرات نیست. FTO موضوع اصلی نبوده و سخنگو مرتب این امر را اعلام نموده است.
اسلامی اشاره کرد: دوربین هایی که ما جمع کردیم، دوربین های برجامی یا فراپادمانی بوده است. اینها با توافق جمهوری اسلامی ایران برای برجام نصب شده است در جهت این که محدودیت فعالیت، ظرفیت فعالیت و سرعت فعالیت هسته ای ما را اندازه گیری کنند. وقتی طرف مقابل در برجام حضور ندارد و به تعهدات خود عمل نمی کند، دلیلی ندارد ما یک طرفه به یک تعهد شبه منسوخ ادامه دهیم. تا آن زمان که به تعهدات خود برگردند و موارد کذب اتهامی را کنار نگذارند، دوربینی نصب نخواهد شد.1401/05/12
22:35:18
5.0 / 5
460
تگهای خبر: انرژی , تحریم , عملیات , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز