سایپا 10 هزار خودرو به ونزوئلا صادر می کند

سایپا 10 هزار خودرو به ونزوئلا صادر می کند خبرگزاری نفت و گاز: وزیر حمل و نقل ونزوئلا در بازدید از گروه سایپا، خواهان تولید 10 هزار خودرو سایپا بصورت CKD (قطعات منفصله) و CBU (خودروی کامل) شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ایرنا از سایپا، وزیر حمل و نقل و رییس بخش ونزوئلایی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا بازدید و در جلسه ای مشترک با مدیرعامل این گروه خودروساز درباب انجام همکاریهای مشترک و تولید خودرو در ونزوئلا به تبادل نظر پرداخت.
«محمدعلی تیموری»، مدیرعامل سایپا در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در عرصه تولید محصولات جدید اظهار داشت: سایپا در عرصه تولید محصولات جدید و مدرن برنامه های خوبی در دست انجام دارد و به زودی محصولات جدیدی وارد بازار خواهدنمود.
وی اضافه کرد: سایپا آماده است درباب همکاری با ونزوئلا، بصورت مشترک محصولات خودرا تولید و روانه بازار آن کشور کند.
احیای کارخانه سایپا در ونزوئلا
در این جلسه وزیر حمل و نقل ونزوئلا نیز اظهار داشت: امروز در بازدیدی که از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا داشتم چندین مدل خودرو جدید را مشاهده کردم که به زودی وارد خط تولید سایپا خواهند شد و محصولات مدرن و به روزی هستند.
«رامون بلاسکز» ابراز امیدواری کرد: به زودی بتوانیم با همکاری گروه خودروسازی سایپا کارخانه سایپا در ونزوئلا را مجدد احیا نماییم.
وی اضافه کرد: کارخانه «ونیراتو» که پیش تر بصورت مشترک در ونزوئلا تاسیس و فعال بود هم اکنون وارد زیان شده و عملکردی ندارد و هر کمکی برای احیای این کارخانه نیاز است انجام خواهیم داد.
بلاسکز تصریح کرد: برمبنای برنامه ریزی انجام شده تعداد ۱۰ هزار دستگاه خودرو مورد نیاز است که به زودی از سایپا خریداری خواهیم کرد و این خودرو ها بصورت CKD و CBU به ونزوئلا خواهد آمد و در آنجا مونتاژ و وارد بازار این کشور خواهد شد.
وزیر حمل و نقل ونزوئلا افزود: اگر این مهم صورت گیرد محصولات سایپا می تواند از این طریق به سایر کشورهای منطقه هم صادر شود و بر این اساس می توانیم به توسعه و شکوفایی کشورها در امتداد منافع دو کشور کمک نماییم.
وی اشاره کرد: این ارتباط موجب توسعه و شکوفایی صنعت خودروسازی ونزوئلا می شود که کمک بزرگی در امتداد صنعتی شدن این کشور و در نهایت موجب تقویت هرچه بیشتر دوستی بین دو کشور خواهد خواهد شد.
برپایه این گزارش، وزیر حمل و نقل ونزوئلا و هیات همراه قبل از این نشست از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا بازدید کرد.


منبع:

1401/05/14
13:54:32
5.0 / 5
219
تگهای خبر: تولید , خرید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز