اختتام اولیانوف:

تبادل نظر درباره ی ایران در جلسه شورای حکام

تبادل نظر درباره ی ایران در جلسه شورای حکام خبرگزاری نفت و گاز: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش اعلام نمود که بحث درباره ی نظارت و راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران، در جلسه شورای حکام به انتها رسیده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: بحث درباره ی راستی آزمایی و نظارت در ایران در این نشست شورای حکام به انتها رسید. هیچ قطعنامه ای صادر و تصمیمی از طرف شورا در این زمینه اتخاذ نشد. فقط تبادل نظر شد.
این اظهارات اولیانوف در حالی است که ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری روز دوشنبه در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که قطعنامه ضد ایرانی در این جلسه از طرف اعضا منتشر شود، اظهار داشت: در ارتباط با نشست شورای حکام تا جایی که اطلاع دارم تا الان قطعنامه ای برای نشست ارائه نشده است. ما معتقدیم که هر گونه تکرار اقدام غیر سازنده مشابه اقدام غیر سازنده قبلی در آژانس، باردیگر نتیجه غیر سازنده ای خواهد داشت. امیدواریم تعدادی از کشورهایی که اعتبار آژانس برای آنها اهمیت دارد اعتبار این سازمان بین المللی را به عنوان سازمانی تخصصی، فنی و غیر سیاسی، قربانی دیدگاه ها و منافع سیاسی خودشان نکنند.
این دیپلمات ارشد کشورمان با اعلان اینکه ما امیدواریم مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز نقش حرفه ای خودش را دراین زمینه ایفا کند و به حفظ اعتبار و جایگاه این سازمان بین المللی توجه بیشتری کند، اظهار داشت: ما انتظار یک رویکرد سازنده از آژانس و اعضای شورای حکام داریم. ایران هر گونه اقدام و واکنش خودرا در رابطه با تحولات آتی متناسب با تحولی که در آژانس و شورای حکام رخ خواهد داد تنظیم می کند.1401/06/28
12:10:47
5.0 / 5
171
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز