در حاشیه جلسه هیات دولت

اسلامی: رفتار و فشار سیاسی عمل متقابل دارد

اسلامی: رفتار و فشار سیاسی عمل متقابل دارد خبرگزاری نفت و گاز: به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: در نطنز ظرفیت جدید و زنجیره های جدید گازدهی شروع شده و در فردو ظرفیتی که تولید 20 درصد می کرد را به 60 درصد رساندیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در حاشیه هیئت دولت اظهار داشت: همانطور که قبلا اعلام کردیم، رفتار سیاسی و فشار سیاسی و اقداماتی که از جنس عدم توجه به روند توافق و مذاکرات بوده دارای یک عمل متقابل خواهد بود و سازمان انرژی اتمی در امتداد قانون اقدام راهبردی در سایت فردو و نطنز ظرفیت جدیدی را برای غنی سازی ایجاد کرد که کل این عملیات در قالب موازین و مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
اسلامی افزود: در نطنز ظرفیت جدید و زنجیره های جدید گازدهی آن شروع شده است و در فردو ظرفیتی که تولید ۲۰ درصد می کرد را به ۶۰ درصد رساندیم و در گام تکمیلی که درحال اقدام است از سانتریفیوژهای نسل جدید استفاده و نسل ششم را جایگزین نسل اول خواهیم کرد.
وی اشاره کرد: فشار سیاسی و قطعنامه راهکار موضوع نیست و ملاک و معیار برای حل و فصل موضوعات، این نوع رفتارها نیست که به موارد اتهامی دامن بزنند و رفتار حرفه ای آژانس را می طلبد.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: آمریکا که از این سند خارج شده نه فقط به تعهدات خود عمل نکرده، بلکه مانع اقدامات دیگران هم شده است، امیدواریم روزی اگر بخواهند به تفاهم پایبند باشند به همان متن و به همان ضوابط و چارچوب برگردند و بیش از این با عملیات روانی و جوسازی سیاسی حقوق ملت ایران را تضعیف نکنند.
منبع:

1401/09/09
10:45:20
5.0 / 5
258
تگهای خبر: انرژی , تولید , حقوق , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز