اولیانوف:

وقت آنست که ماراتن مذاکرات وین را کامل کنیم

وقت آنست که ماراتن مذاکرات وین را کامل کنیم خبرگزاری نفت و گاز: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت وگویی با «نابهنگام» تلقی کردن قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مقابل ایران، اظهار داشت که این اقدام «حداقل موقتا» روند مذاکرات وین را تضعیف می کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ریانووستی، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در قسمتی از گفت و گو با این خبرگزاری با انتقاد از قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مقابل ایران اظهار داشت: این قطعنامه بسیار نابهنگام بود. ماه هاست که در مذاکرات احیای برجام[توافق هسته ای] در وین اتفاقی نیفتاده است و این عمدتاً به خاطر انتخابات میان دوره ای آمریکاست.
اولیانوف در ادامه اظهار داشت: باتوجه به اینکه انتخابات به انتها رسیده، وقت آنست باردیگر گرد هم بیاییم و ماراتن مذاکره را کامل نماییم، تمامی شرایط برای این کار برقرار است.
او اضافه کرد: [رویکرد] ایران سازنده است و مذاکره کنندگان غربی هم این را می دانند اما بجای نهایی کردن توافق، قطعنامه ای را ارائه می کنند که حتما یا حداقل موقتاً روند مذاکرات وین را تضعیف می کند.
اولیانوف در همین راستا اظهار داشت: نکته ی متناقض این است که این قطعنامه با حمایت چهار کشور غربی مذاکرات احیای توافق هسته ای انجام شد، همچون آمریکا که در گذشته رویکرد کمی مسئولانه تری نسبت به اروپایی ها نشان داده بود.
این دیپلمات روس با انتقاد از رویکرد تروئیکای اروپا[ آلمان، انگلیس و فرانسه] در این زمینه اظهار داشت: تروئیکای اروپا به دلایلی به این قطعنامه ها متکی است، بااینکه تجربه نشان داده است که غیرسازنده هستند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اظهارات نماینده روسیه در وین در پی این مطرح می شود که هفته گذشته، در جلسه شورای حکام پیش نویس قطعنامه ای انتقادی که از طرف آمریکا و تروئیکای اروپا[آلمان، فرانسه و انگلیس] درباره ی همکاریهای ایران با آژانس تهیه شده بود، بعد از یک رای گیری صادر شد.
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه هیات دولت در این زمینه اظهار داشته بود: فشار سیاسی و قطعنامه راهکار موضوع نیست و ملاک و معیار برای حل و فصل موضوعات، این نوع رفتارها نیست که به موارد اتهامی دامن بزنند و رفتار حرفه ای آژانس را می طلبد.1401/09/11
02:15:51
5.0 / 5
300
تگهای خبر: انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز