اولیانوف:

وقت آن است که ماراتن مذاکرات وین را کامل کنیم

وقت آن است که ماراتن مذاکرات وین را کامل کنیم خبرگزاری نفت و گاز: به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت وگویی با «نابهنگام» تلقی کردن قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ضد ایران، اظهار داشت که این اقدام «حداقل موقتا» روند مذاکرات وین را تضعیف می کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ریانووستی، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در بخشی از گفتگو با این خبرگزاری با انتقاد از قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ضد ایران اظهار داشت: این قطعنامه بسیار نابهنگام بود. ماه هاست که در مذاکرات احیای برجام[توافق هسته ای] در وین اتفاقی نیفتاده است و این عموما به خاطر انتخابات میان دوره ای آمریکاست.
اولیانوف در ادامه اظهار داشت: با عنایت به اینکه انتخابات به پایان رسیده، وقت آن است باردیگر گرد هم بیاییم و ماراتن مذاکره را کامل نماییم، تمامی شرایط برای این کار فراهم است.
او اضافه کرد: [رویکرد] ایران سازنده است و مذاکره کنندگان غربی هم این را می دانند اما به جای نهایی کردن توافق، قطعنامه ای را عرضه می کنند که حتما یا حداقل بطور موقت روند مذاکرات وین را تضعیف می کند.
اولیانوف در همین راستا اظهار داشت: نکته ی متناقض اینست که این قطعنامه با حمایت چهار کشور غربی مذاکرات احیای توافق هسته ای انجام شد، همچون آمریکا که در گذشته رویکرد کمی مسئولانه تری نسبت به اروپایی ها نشان داده بود.
این دیپلمات روس با انتقاد از رویکرد تروئیکای اروپا[ آلمان، انگلیس و فرانسه] در اینباره اظهار داشت: تروئیکای اروپا به دلایلی به این قطعنامه ها متکی است، باآنکه تجربه نشان داده است که غیرسازنده هستند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اظهارات نماینده روسیه در وین به دنبال این مطرح می شود که هفته گذشته، در جلسه شورای حکام پیش نویس قطعنامه ای انتقادی که از جانب آمریکا و تروئیکای اروپا[آلمان، فرانسه و انگلیس] در رابطه با همکاریهای ایران با آژانس تهیه شده بود، بعد از یک رای گیری صادر شد.
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه هیات دولت در اینباره اظهار داشته بود: فشار سیاسی و قطعنامه چاره مبحث نیست و ملاک و معیار برای حل و فصل موضوعات، این نوع رفتارها نیست که به موارد اتهامی دامن بزنند و رفتار حرفه ای آژانس را می طلبد.1401/09/13
15:12:09
5.0 / 5
297
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز