اسلامی:

جریان تحقیقات در کشور زنده و فعال است

جریان تحقیقات در کشور زنده و فعال است خبرگزاری نفت و گاز: به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، رئیس سازمان انرژی اتمی درباره ی میزان ذخایر اورانیوم کشور اظهار داشت: آنچه غنی سازی می نماییم برای اهداف تعریف شده ای است که در پروسه صنعتی از آن باید طبق قانون راهبردی استفاده نمائیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت درباره ی طرح هایی که این سازمان در روزهای دهه فجر رونمایی نمود توضیح داد: چند طرح در دهه فجر رونمایی گردید که پیام مهم این طرح ها این بود که جریان تحقیقات در کشور زنده و فعال است و جهت گیری ما برای تاثیر این فناوری و صنعت در زندگی مردم برقرار است تا مردم از جایگاه فناوری هسته ای بیشتر آگاه شوند خصوصاً در شرایطی که القا می شود ایران اهداف پنهان دارد این رویه مهمست.
وی افزود: استفاده از فناوری مکرو ویو برای آفت کشی یکی از دستاوردهای ما بود که این فناوری بجای آفت کش های شیمیایی که امروز رایج است استفاده می شود. در شش ماه گذشته تحقیقات در این عرصه به سیستم صنعتی تبدیل شد و آن در خطوط تولید مواد غذایی و بسته بندی به کار گرفته می شود. هم چنین از این فنآوری برای از بین بردن سولفور در مواد نفتی نیز استفاده می شود.
اسلامی اظهار داشت: توانستیم یک ماده منعقد کننده خون که در جراحی ها به لحاظ فناوری به کار می رود و بسیار هم گرانقیمت و در تحریم هم هست را بسازیم. تست های بالینی آن انجام شده و وارد خط تولید آن شده ایم تا در اتاق های عمل از آن استفاده نمائیم.
منبع:

1401/12/01
12:12:40
5.0 / 5
315
تگهای خبر: انرژی , برق , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز