بودجه97؛

موافقت مجلس با اختصاص پنج هزار میلیارد تومان به شركت ملی گاز برای گازرسانی روستایی

موافقت مجلس با اختصاص پنج هزار میلیارد تومان به شركت ملی گاز برای گازرسانی روستایی خبرگزاری نفت و گاز: تهران - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص پنج هزار میلیارد تومان به شركت ملی گاز برای گازرسانی روستایی موافقت كردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با 109 رای موافق، 52 رای مخالف، 12 رای ممتنع از 216 نماینده حاضر یك بند را به بخش درآمدی تبصره یك بودجه 87 كل كشور الحاق كردند.
بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، بانك ها مجازند با تضمین وزارت نفت مبلغ 50 هزار میلیارد ریال به شركت ملی گاز و شركت های استانی گاز تسهیلات بدهند.
همچنین بر مبنای این بند، این میزان برای اجرای خطوط گازرسانی به روستاها و شهرهای فاقد گاز با اولویت مناطق سردسیر هزینه شود كه تصویب این بخش منوط به تصویب نمایندگان در زمان رسیدگی به بخش های هزینه ای بودجه است.
احمد بیگدلی نماینده خدابنده بعنوان پیشنهاد دهنده این بند اظهار داشت: ما روستاهای محروم و فاقد گاز زیادی در كشور داریم كه عرضه این تسهیلات می تواند برای مردم این مناطق راهگشا باشد.
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن مخالفت با این پیشنهاد الحاقی اظهار داشت: این بند نه تنها چیزی از مشكلات روستاییان در امر گازرسانی را رفع نمی كند كه سبب كاهش ضمانت قانونگذاری و افزایش ابهامات اجرایی می گردد.
سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری
انتشار: كتایون لامع زاده


1396/11/11
15:39:42
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز