تهران در تابستان ۴۲ ساعت خاموش شد

تهران در تابستان ۴۲ ساعت خاموش شد خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل شركت توزیع برق تهران اظهار داشت: در تابستان امسال دو هفته شاهد خاموشی بودیم كه برپایه برآوردها باید اظهار داشت كه ۴۲ ساعت خاموشی در تهران در زمان پیك بار اتفاق افتاده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حسین صبوری امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص این كه در تابستان شاهد چه میزان خاموشی بوده ایم، اظهار داشت: حدودا دو تا سه ساعت آن هم نه در تمام مناطق تهران خاموشی اتفاق افتاده كه درمجموع این مساله دو هفته هم بیش تر طول نكشید و توانستیم با انجام تدابیری این مسئله را مدیریت نماییم.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص تدبیر شركت توزیع برای مقابله با دستگاه های دولتی كه از تبصره دولت تبعیت نكرده اند اظهار نمود: برای تمام دستگاه های دولتی از خرداد تا شهریورماه، ۲۰ درصد افزایش تعرفه در نظر گرفته شد كه همین مساله هم تاثیر بسیار بالایی در میزان مصرف مشتركان دارد.

او با بیان این كه سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان برای بهینه سازی و نوسازی شبكه برق شهر تهران هزینه می شود، اظهار داشت: علاوه بر این مساله سالیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار مشترك جدید به مشتركان شهر تهران اضافه می گردد كه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان برای توسعه شهر تهران سرمایه گذاری صورت می گیرد.

صبوری با اشاره به برنامه های شهر تهران برای مقابله با خاموشی اظهار نمود: دو برنامه را تحت عنوان برنامه گذر از زمستان و برنامه گذر از فصل تابستان در نظر می گیریم و با تولید برنامه ها و تدابیری تلاش در حل چالش ها و تنش های موجود داریم كه هم اكنون برنامه ریزی برای گذر از فصل تابستان انجام شده است.

وی با اشاره به تدابیر شركت توزیع برای فصل تابستان اظهار داشت: توسعه و بهینه سازی شبكه مدیریت و كاهش بار همچون اقداماتی است كه برای گذر از پیك بار تابستان انجام می گیرد.

به گفته وی امسال به علت كاهش بارندگی كه در كشور اتفاق افتاد، با كمبود تولید در شهر تهران مواجه شدیم اما یك كار جهادی و وسیع باعث شد تا مشكلات در پیك بار به حداقل برسد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران با بیان این كه پیك شهر تهران در تابستان سال ۱۳۹۶، ۴۶۶۶ مگاوات بود كه طبق برآوردهای صورت گرفته باید به ۴۹۰۰ مگاوات می رسید، اظهار داشت: برپایه هدف گذاری های انجام شده، قرار شد كه میزان پیك بار به بیشتر از ۴۵۰۰ مگاوات نرسد كه برای انجام این كار باید ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگاوات مدیریت بار صورت می گرفت.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این راستا، اظهار نمود: فعالیت هایی هم چون اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، تغییر ساعات ادارات، استفاده از مولدهای تولید برق بخش خصوصی و دولتی و هم چنین همكاری مستمر و جدی مردم باعث شد تا حدود ۳۰۰ مگاوات در پیك تابستان سال جاری مدیریت مصرف صورت بگیرد.
صبوری اضافه كرد: اقدامات انجام شده باعث شد تا به جای رسیدن به عدد ۴۹۰۰ مگاوات میزان پیك بار ۴۵۶۷ مگاوات ثبت گردد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران با بیان این كه با استفاده از تغییر ساعات ادارات ۲۵۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفت، اظهار نمود: ۲۵۰ اكیپ عملیاتی، میزان مصرف برق ۱۲۰۰ مركز دولتی بزرگ در شهر تهران را رصد كردند كه برپایه نتایج به دست آمده ۲۰۰ دستگاه به مصوبه هیات دولت در خصوص این كه راس ساعت یك سیستم های سرمایشی را قطع كنند، عمل نكرده و شركت برق هم برای مقابله با آن ها به قطع برق این مجموعه ها اقدام نمود.
وی با اشاره به برنامه های شركت توزیع برق برای گذر از پیك سال ۱۳۹۸، افزود: طبق برآوردهای صورت گرفته باید ۶۰۰ مگاوات مدیریت بار در تابستان سال ۹۸ صورت گیرد كه برای این مساله هم برنامه های متعددی در نظر گرفته شده است.
او با تاكید بر این مساله كه در شهر تهران تنها ۳۰۰ ساعت با مشكل جدی تامین برق آن هم در ساعت ۱۲ و پنج پس از ظهر مواجه هستیم، اظهار نمود: با عنایت به این كه در مابقی ساعات مازاد تولید داریم، هیچ دلیل منطقی برای راه اندازی نیروگاه وجود ندارد، چراكه می توان این كار را با مدیریت مصرف پیش برد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران با اشاره به یكی دیگر از برنامه های گذر از خاموشی در پیك سال ۱۳۹۸ بیان كرد: تعویض پنج میلیون لامپ دستگاه های دولتی با لامپ های ال ای دی در دستور كار شركت قرار گرفته كه البته هنوز این كار به ما ابلاغ نشده است.
صبوری درباره میزان كمبود برق در شهر تهران در فصل تابستان، اظهار داشت: ما در شهر تهران كمتر از یك درصد انرژی مورد نیاز را نتوانستیم در زمان پیك تامین نماییم كه همین مساله هم مشكلاتی را در حوزه خاموشی به وجود آورد، اما تدابیر زیادی برای حل این مساله اندیشیده شده تا سال آینده با مشكلی مواجه نشویم.
وی درباره میزان طلب شركت توزیع برق خاطرنشان كرد: هم اكنون ۴۰۰ میلیارد تومان از مشتركان طلب داریم و باید اظهار داشت كه یكی از اصلی ترین مشكلات صنعت برق، عدم وصول مطالبات است كه امیدواریم برای این مساله هم تدابیری در نظر گرفته شود.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران با اشاره به درآمد شركت هم اظهار نمود: سالانه معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان از فروش انرژی به دست می آید كه این مبلغ را مستقیما به حساب خزانه واریز می نماییم.1397/08/14
12:59:43
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز