تولید نفت اوپك افزایش یافت

تولید نفت اوپك افزایش یافت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بر اساس نظرسنجی ماهانه پلاتس، تولید نفت اوپك با تولید بالاتر عربستان سعودی و امارات متحده عربی، در نوامبر نسبت به اكتبر ۴۰ هزار بشكه در روز افزایش یافت و به ۳۳.۰۸ میلیون بشكه در روز رسید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، عربستان سعودی و متحدانش در خلیج فارس تولیدشان را در نوامبر و همزمان با آغاز تحریم های آمریكا ضد صادرات نفت ایران به ركورد بالایی افزایش دادند.

تولید عربستان سعودی كه بزرگترین عضو اوپك است، در ماه میلادی گذشته ۳۵۰ هزار بشكه در روز رشد كرد و به ۱۱.۰۲ میلیون بشكه در روز رسید كه یك میلیون بشكه در روز بالاتر از سطح تولید این كشور در ماه مه بود.

امارات متحده عربی هم تولیدش را در نوامبر ۱۳۰ هزار بشكه در روز نسبت به اكتبر افزایش داد و ۳.۳ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۴۳۰ هزار بشكه در روز بالاتر از سطح تولید ماه مه بود.

اما سطح تولید ایران برای اولین بار از ژانویه سال ۲۰۱۶ كه تحریمهای قبلی برچیده شده بودند، به پایین ۳ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرد. بر اساس نظرسنجی پلاتس، تولید ایران ۲.۹۸ میلیون بشكه در روز در نوامبر بود كه ۳۱۰ هزار بشكه در روز نسبت به اكتبر كاهش داشت.

تولید نفت عراق هم ۵۰ هزار بشكه در روز كاهش پیدا كرد و به ۴.۵۷ میلیون بشكه در روز رسید كه ناشی از شرایط جوی نامساعد بود كه بارگیری در بنادر بصره را مختل كرد. تولید نفت ونزوئلا با اندكی كاهش، به ۱.۱۷ میلیون بشكه در روز رسید.

آمار شركت كپلر نشان داد صادرات نفت اوپك در ماه میلادی گذشته ۶۱۹ هزار بشكه در روز افزایش یافت و ونزوئلا در ۳۵۸ هزار بشكه در روز از این افزایش سهیم بود اما عربستان سعودی با ۷۹۱ هزار بشكه در روز افزایش صادراتش، در جایگاه بالاتری ایستاد و بعد از آن امارات متحده عربی با ۴۷۰ هزار بشكه در روز افزایش صادرات قرار گرفت.
1397/09/16
21:28:13
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: اوپك , تحریم , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز