سهمیه واردات نفت چین كم شد

سهمیه واردات نفت چین كم شد خبرگزاری نفت و گاز: چین اولین سهمیه های واردات نفت خام در سال ۲۰۱۹ را صادر كرد كه حجم كمتری نسبت به سهمیه های صادر شده در پارسال را نشان داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چهار منبع مطلع به رویترز اظهار كردند: وزارت بازرگانی چین در اولین مجوزها برای سال ۲۰۱۹، سهمیه هایی به میزان مجموع ۸۹.۸۴ میلیون تن نفت برای ۵۸ شركت اعطا كرد.

این سهمیه ها در مقایسه با ۱۲۱.۳۲ میلیون تن حجم اولین سهمیه صادر شده در سال ۲۰۱۸ كاهش داشته است با این وجود منابع آگاه اعلام كردند كه پكن امكان دارد در دومین سهمیه های امسال، مجموع حجم سهمیه های واردات در سال ۲۰۱۹ را افزایش دهد.

به گفته ژو گوئوشیا، تحلیلگر نفتی شركت مشاوره جی ال سی، بازار در مجموع دورنمای مثبتی برای واردات ندارد و كاهش سهمیه واردات احیانا به معنای كاهش رشد واردات نفت چین در نیمه اول سال است.

یكی از این منابع آگاه كه برای یك پالایشگاه چینی خصوصی كار می كند اظهار نمود: این پالایشگاه حدود یك سوم از سهمیه سالانه خودرا در اولین سهمیه دریافت كرده و انتظار دارد باقی آنرا در سهمیه دومی كه دولت چین معمولا در سپتامبر صادر می كند، دریافت كند.
1397/10/12
14:52:04
5.0 / 5
5092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز