سارق خط لوله اصلی پالایشگاه نفت تهران بازداشت شد

سارق خط لوله اصلی پالایشگاه نفت تهران بازداشت شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز فرمانده انتظامی شرق استان تهران اعلام نمود: فردی كه در محدوده پاكدشت با حفر تونلی 70 متری در راه لوله اصلی انتقال سوخت از پالایشگاه نفت تهران به سمت استان مازندران، فرآورده های نفتی را سرقت می كرد دستگیر شد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اظلاع رسانی پلیس، سردار عبدالرضا ناظری توضیح داد: به دنبال اطلاع از فعالیت مخفیانه فردی در زمینه قاچاق سوخت در زمینی محصور با دیوار، واقع در روستای گلزار از توابع شهرستان پاكدشت، بررسی دقیق مبحث در دستور كار ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: ماموران با هماهنگی مقام قضایی و حضور كارشناسان شركت نفت در بازرسی از محل متوجه قاچاق سوخت شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران اظهار داشت: هرچند ابتدا هیچگونه نشانه ای در خصوص ورود سوخت به این زمین محصور مشاهده نشد ولی بارگیری مقادیر زیادی سوخت از این محل قابل تأمل بود.
ناظری عنوان كرد: ماموران در بازرسی از این مكان تونلی حدود 70 متری منتهی به لوله اصلی انتقال فرآورده های نفتی كه از پالایشگاه نفت تهران واقع در شهرستان ری به سمت استان مازندران در زیر زمین حفر شده بود، كشف كردند.
وی با اشاره به اینكه متهم با استفاده از شگردهای خاص و تخصصی با نصب فلكه در راه این خط لوله مبادرت به سرقت و قاچاق گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی می كرد اظهار داشت: این خط لوله بنا به نیاز استان مقصد در هر مقطعی سوخت مورد نیاز را از قبیل نفت، گازوئیل و سایر سوخت ها پمپاژ می كرد.
ناظری تصریح كرد: متهم در تحقیقات مقدماتی به همدستی با 2 نفر دیگر در سرقت از منابع ملی اعتراف و بیان كرد كه بیشتر از چهار ماه این فعالیت مجرمانه را انجام داده است.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به اینكه ارزش ریالی این سرقت توسط كارشناسان در حال محاسبه است بیان كرد: متهم اصلی دستگیر و به مراجع قضایی ارائه شد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا تاسیسات نفت جنوب تهران واقع در باقرشهر شهرستان ری شامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، خطوط لوله و مخابرات، پالایشگاه تهران، منطقه سه گازرسانی كشور، شركت بهران و ایرانول می گردد.
شركت پالایش نفت شهید تندگویان تهران دارای دو پالایشگاه شمالی و جنوبی است كه بعد از تاسیس آن در فاصله سال های 1344 تا 1347، بخش جنوبی آن در سال 1348 و بخش شمالی در سال 1352 به بهره برداری رسید.
خوراك اصلی این پالایشگاه از نفت خام سبك اهواز - آسماری، نفت خام مارون - شادگان و نفت خام آسیای میانه تامین می گردد.
1970/6003/ 1008


1397/10/18
14:20:31
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: پالایشگاه , پخش , سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز