خریدار بزرگ كره ای خبر داد

آغاز واردات نفت كره جنوبی از ایران از اواخر ژانویه

آغاز واردات نفت كره جنوبی از ایران از اواخر ژانویه به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیر شركت ˮاس كی اینوویشنˮ كه مالك بزرگترین پالایشگاه نفت كره جنوبی است، اعلام نمود كه خریداران نفت كره جنوبی واردات نفت ایران را در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه آغاز خواهند كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از رویترز، كره جنوبی در ماه نوامبر كه تحریم های آمریكا ضد صادرات نفت ایران آغاز شد، یك معافیت شش ماهه از واشنگتن برای ادامه خرید نفت ایران دریافت كرد، اما این كشور از سپتامبر هیچ وارداتی از ایران نداشته است.

كیم جون - مدیر اجرایی شركت "اس كی اینوویشن" - در حاشیه نمایشگاه محصولات الكترونیكی لاس وگاس به رویترز اظهار داشت: كره جنوبی یك معافیت دریافت كرده و سرگرم مذاكره با ایران درباره اولین حجم واردات خود است. به نظر می آید خرید نفت ایران می تواند در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه از سر گرفته شود.

انتظار می رود خریداران كره جنوبی و ژاپن واردات نفت ایران را از اوایل سال میلادی جاری آغاز كنند.

كره جنوبی می تواند حداكثر ۲۰۰ هزار بشكه در روز، نفت ایران را كه عموما میعانات است، تحت این معافیت های واشنگتن، وارد كند. حدود ۷۰ درصد از نفت ایران كه قبل از بازگشت تحریم ها، از جانب كره جنوبی خریداری شد، میعانات پارس جنوبی بوده و بیشتر از نیمی از واردات نفت فوق سبك كره جنوبی، از میدان گازی پارس جنوبی ایران بوده است.

كره جنوبی سومین خریدار بزرگ نفت ایران و بزرگترین واردكننده میعانات ایران قبل از بازگشت تحریم های آمریكا ضد تهران بود و بعد از این كه موافقت نمود خرید نفت و میعانات ایران را به میزان قابل توجهی كم كند، معافیت آمریكا را دریافت كرد. واردات نفت و میعانات كره جنوبی از ایران در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۸ بیشتر از نیمی كاهش یافته و به ۵۸.۲ میلیون بشكه در مقایسه با ۱۳۹.۱۶ میلیون بشكه در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ رسید.
1397/10/20
13:14:39
5.0 / 5
4446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز