مدیرعامل صندوق بازنشستگی:

یكی از بستگان درجه اول همه شهدای سانچی استخدام می شوند

یكی از بستگان درجه اول همه شهدای سانچی استخدام می شوند خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: یك نفر از بستگان درجه اول هر كدام از شهدای حادثه سانچی شامل فرزندان و همسران آنها در شكت ملی نفتكش یا دیگر سازمان ها استخدام می شوند.


جمشید تقی زاده عصر پنجشنبه در حاشیه آیین اولین سالگرد شهدای سانچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: این مساله شامل فرزندان بالغ شهدا بوده و حتی فرزندانی كه به سن بلوغ نرسیده اند، سپس رسیدن به این سن در صورتیكه تمایل داشته باشند و صلاح بدانند در سیستم شركت ملی نفتكش جذب خواهند شد.
وی، اولویت به كارگیری فرزندان و همسران شهدای حادثه سانچی را در شركت ملی نفتكش ایران عنوان نمود و اظهار داشت: اینها جایگزین پدران و همسران خود خواهند شد.
تقی زاده افزود: در دیگر سازمان ها باز سعی شده كه در این چارچوب پوشش خاصی شامل حال خانواده های شهدای سانچی شود اما ترجیح آنها بر شركت ملی نفتكش ایران است.
وی اضافه كرد: در این چارچوب كسانی كه مستندات لازم و مجوزهای مورد نیاز را تكمیل و كار انحصار وراثت را انجام داده باشند، در اولویت خواهند بود.
تقی زاده اظهار داشت: در این رابطه تیمی مشخص شده كه خدمات ویژه را به خانواده های شهدا نمایش خواهدنمود.
وی از تامین اعتبارات لازم برای پرداخت مستمری به خانواده های شهدای سانچی آگاهی داد و اظهار داشت: این اعتبارات در اختیار شركت ملی نفتكش است.
تقی زاده اظهار داشت: صندوق بازنشستگی بعنوان خادم شهدا خودرا در كنار خانواده های آنان می بیند و با همكاری تیم ویژه ای كه در این چارچوب تشكیل شده شركت ملی نفتكش مسایل و مشكلات را برطرف خواهدنمود.
وی اشاره كرد: شهدای سانچی، شهدای راه خدمت و افسران اقتصاد مقاومتی بودند كه در زمان تحریم این مساله جایگاه خودرا نشان داد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی اشاره كرد: تلاش میگردد با كمك افرادی كه مباحث تكمیلی را انجام دهند مستمری خانواده های شهدا در سریعترین زمان ممكن پرداخت گردد.
وی با بیان تسلیت به خانواده های شهدا یادآوری كرد: از اولین ساعت های وقوع حادثه، رئیس جمهوری دستور ویژه ای صادر و وزیر وقت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهوری پیگیری مساله را انجام داد.
تقی زاده، با اشاره به تشكیل كارگروه ویژه در این ارتباط، نقش دولت را در هماهنگی و همكاری ها خاص خواند و اظهار داشت: اهتمام بر این بود كه شركت ملی نفتكش رسالت خودرا در بخش های مختلف انجام دهد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، اولین آیین یادبود قربانیان سانحه كشتی سانچی عصر امروز در حسینیه ارشاد تهران برگزار گردید.
شانزدهم دی ماه پارینه نفتكش تحت مالكیت شركت ملی نفتكش ایران به نام «سانچی» كه با محموله میعانات گازی به سفارش شركت «هانوا توتال» كره جنوبی عازم این كشور بود، در 158 مایلی سواحل شرقی چین با یك كشتی فله بر چینی برخورد كرد.
در پی این حادثه 32 سرنشین این نفتكش جان باختند كه پیكر سه نفر به كشور بازگشت اما 29 نفر دیگر به دریا سپرده شدند.
اقتصام **6984**


1397/10/21
22:05:25
5.0 / 5
5503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز