تلاش برای تمدید معافیت نفتی ایران

كره جنوبی دست بردار نیست!

كره جنوبی دست بردار نیست! به گزارش خبرگزاری نفت و گاز یك مقام كره جنوبی اعلام نمود سئول می خواهد راه هایی را برای متقاعد كردن آمریكا برای تجدیدنظر در تمدید معافیت ها برای واردات نفت ایران پیدا كند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این اقدام اهمیت نفت ایران برای كره جنوبی كه چهارمین مصرف كننده بزرگ نفت در آسیا است را بارز می كند.

واشنگتن روز دوشنبه از تمامی خریداران نفت ایران خواست خریدشان را تا اول ماه مه متوقف كنند در غیر این صورت با تحریم های آمریكا مواجه خواهند شد.

با این حال یك مقام بلندپایه در وزارت امورخارجه كره جنوبی به "اس اند پی گلوبال پلاتس" اظهار داشت: سئول امیدوار است كه واشنگتن در تصمیم خود تجدیدنظر كرده و معافیت ها برای كره جنوبی را تمدید كند تا این كشور بتواند بعد از دوم ماه مه كه مدت معافیت شش ماهه تمام می شود همچنان به خرید نفت و میعانات ایران ادامه دهد. وی اظهار داشت: دولت از چند روز فرصت باقی مانده تا آخر مدت معافیت ها بهره برده و تلاش های دیپلماتیك خود برای متقاعد كردن آمریكا برای تمدید معافیت ها را افزایش خواهد داد.

طبق جدیدترین آمار شركت ملی نفت كره، كره جنوبی ۸.۴۴ میلیون بشكه نفت ایران را در فوریه دریافت كرد كه بیشتر از چهار برابر در مقایسه با ۱.۹۵۸ میلیون بشكه كه در ژانویه دریافت كرده بود افزایش داشت.

با این حال ۱۰.۴ میلیون بشكه نفتی كه كره جنوبی در فاصله ژانویه تا فوریه از ایران دریافت كرد بسیار كمتر از ۱۶.۹ میلیون بشكه واردات این كشور در مدت مشابه سال قبل بود.

كره جنوبی كه واردات نفت ایران را در سپتامبر و در آستانه بازگشت تحریم های آمریكا متوقف كرده بود، خرید نفت ایران را در ژانویه بعد از توقف چهار ماهه از سر گرفت.

حدود ۷۰ درصد از واردات نفت ایران به كره جنوبی را نفت فوق سبك پارس جنوبی معروف به میعانات تشكیل می دهد و بیشتر از نیمی از خرید میعانات این كشور آسیایی از ایران بوده است.
1398/02/03
16:07:25
5.0 / 5
5333
تگهای خبر: تحریم , خرید , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز