اخطار پالایشگاه های آمریكایی به ترامپ درباره گرانی سوخت

اخطار پالایشگاه های آمریكایی به ترامپ درباره گرانی سوخت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز پالایشگاه های آمریكایی به رئیس جمهور این كشور اخطار دادند كه تعرفه های بالاتر روی واردات از مكزیك، قیمت بنزین را درست زمانی كه فصل رانندگی تابستانی در آمریكا آغاز می شود افزایش خواهد داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ هفته گذشته با تهدید به وضع تعرفه ۵ درصدی روی واردات كالاهای مكزیكی تا زمان ادامه روند مهاجرت غیرقانونی به آمریكا، همسایه خویش را غافلگیر كرد.

طبق آمار رسمی، آمریكا بیشتر از ۶۵۰ هزار بشكه در روز نفت از مكزیك وارد می نماید كه حدود ۱۰ درصد از كل واردات این كشور را تشكیل می دهد. پالایشگاه ها همینطور نگران هستند كه مكزیك با وضع تعرفه روی واردات سوخت آمریكا كه منبع عمده درآمد صنعت نفت آمریكا است، به تلافی دست بزند.

چت تامپسون، مدیرعامل انجمن تجاری "تولیدكنندگان سوخت و پتروشیمی آمریكا" اظهار نمود: اگر این تعرفه ها اعمال شوند و اگر به ۲۵ درصد افزایش پیدا كنند امكان دارد روی رقابت پذیری صنعت پالایش آمریكا تأثیر منفی بگذارند. این گروه با دولت و كنگره در اینباره به رایزنی پرداخته است.

نفت مكزیك، سنگین است و پالایشگاه ها آنرا با نفت سبك تر آمریكایی مخلوط می كنند تا سوخت دیزل، بنزین و سایر فرآورده های نفتی را تولید كنند. تعرفه ها هزینه واردات نفت سنگین مكزیك را افزایش خواهد داد. ترامپ اعلام نموده كه تعرفه های واردات از مكزیك را هر ماه ۵ درصد افزایش خواهد داد تا در اكتبر به ۲۵ درصد برسد.

مكزیك تأمین كننده اصلی نفت سنگین برای آمریكا است به خصوص از زمانی كه واشنگتن نفت ونزوئلا را هدف تحریم قرار داده و منابع تأمین نفت سنگین برای پالایشگاه های آمریكایی محدودتر شده است.

كسانی كه سرگرم لابی هستند می گویند قیمت بنزین به علت پایین آمدن قیمت جهانی نفت، ثابت مانده است اما بدون نفت سنگین كافی، پالایشگاه های آمریكایی امكان دارد ناچار شوند برای صرفه جویی در هزینه ها با ظرفیت پایین تری فعالیت كنند.

بر اساس گزارش رویترز، پالایشگاه های آمریكایی اظهار كرده اند كه این امر قیمت بنزین را درست زمانی كه سفرهای تابستانی در آمریكا شروع می شود و تقاضا برای بنزین بالاتر می رود افزایش خواهد داد.

منبع:

1398/03/17
14:37:01
5.0 / 5
4305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز