افزوده شدن ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه ها امسال

افزوده شدن ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه ها امسال به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی صنعت برق با تاكید بر اینكه روشهای مدیریت مصرف برق اثربخش و قابل اندازه گیری برای عبور از پیك تابستان در صنعت برق نهادینه شد، اظهار داشت: امسال 3300 مگاوات به توان تولید نیروگاه های كشور اضافه گردید، همین طور نیروگاه های برق آبی به لطف بارشهای ابتدای سال 4500 مگاوات تولید بیشتری نسبت به سال قبل داشته اند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با تقدیر از همكاری مشتركان برق كه موجب گذر موفق و بدون خاموشی از پیك مصرف برق شدند، اظهار نمود: امسال پیش بینی ها نشانگر آن بود كه مصرف برق به بیشتر از ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید. این درحالی است كه تابحال بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در تابستان امسال ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات بود كه با پیش بینی های قبلی فاصله ۳ هزار و ۳۰۰ مگاواتی را نشان داده است.
وی با اشاره به اینكه بالغ بر ۳۳۰۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفته است، اظهار نمود: این اتفاق با همكاری مشتركان برق در سراسر كشور ممكن شده است. میزان پیك در تابستان امسال نسبت به سال قبل حدود یك درصد رشد داشت، در حالی كه میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال قبل حدود ۴.۷ درصد رشد و در ۴۰ سال پس از انقلاب ۷.۲ بوده است.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به این كه كاهش رشد مصرف نشان دهنده این است كه اقدامات مدیریت مصرف توسط مشتركان به خوبی جواب داده است، اضافه كرد: فعالیتهای مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چونكه نرخ برق به شكلی نیست كه مشتركان برق برای كاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.
رجبی مشهدی در ادامه در مورد ظرفیتهای راه اندازی شده در بخش نیروگاهی نیز اظهار داشت: امسال ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه های كشور اضافه گردید كه این میزان یا بوسیله راه اندازی ظرفیت جدید نیروگاهی یا بوسیله افزایش توان قابل تولید واحدهای موجود محقق شد. نیروگاه های برق آبی به لطف بارشهای ابتدای سال ۴۵۰۰ مگاوات تولید بیشتر نسبت به سال قبل داشته اند.1398/05/26
15:29:09
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: برق , تولید , راه اندازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز