مزایا و فواید خودرو های برقی

مزایا و فواید خودرو های برقی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست مزایا و فواید بسیاری برای مشتریان و محیط زیست دارند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند. بدین ترتیب شركت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند كه تغییر رویكرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الكتریكی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت ergon آمده است، در سال های اخیر خیلی از كارشناسان و تحلیلگران اعتقاد دارند كه خودرو های برقی و الكتریكی دارای مزایا و فواید گوناگونی هستند كه تنها یكی از آنها، حفظ بیشتر محیط زیست خواهد بود. در زیر به مهم ترین مزایای استفاده از خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست اشاره شده است:
1. نبود هزینه سوخت
یكی از مهم ترین عللی كه كارشناسان همواره مشتریان بازارهای جهانی خودرو را به خریداری و استفاده از خودرو های برقی و الكتریكی ترغیب و تشویق كرده اند، نبود هزینه های مربوط به سوخت گیری خودرو های بنزینی و دیزلی است. در گزارش های انتشار یافته، هزینه شارژ خودرو های برقی یك سوم هزینه سوخت گیری برای خودرو های آلاینده بنزینی و دیزلی اعلام و گزارش شده است.
2. هزینه كم در نگهداری و استفاده
با عنایت به سیستم متفاوتی كه در خودرو های برقی به كار گرفته شده است، خیلی از قطعات مربوط به سیستم های احتراقی خودرو كه در اثر مدتی استفاده خیلی زود مستهلك و فرسوده می شوند، ازاین رو به قول كارشناسان، بهتر است مشتریان برای مسائل مادی و صرفه اقتصادی بیشتر هم كه شده، از خریداری و استفاده از خودرو های بنزینی و دیزلی صرف نظر كرده و به خودرو های برقی روی بیاورند.
3. كاهش میزان آلودگی هوا
یكی از بزرگترین و مهم ترین علل حذف خودرو های بنزینی و دیزلی از بازارهای جهانی خودرو، میزان بالای آلایندگی آنهاست كه سبب شده خیلی از شهرهای بزرگ و صنعتی در جهان با معضل آلودگی همیشگی هوا مواجه شوند و شهروندان ساكن در آنها هم با مشكلات گوناگونی مواجه شوند.
4. حفظ محیط زیست
معضل گرمایش زمین كه در اثر افزایش آلودگی هوا، كاهش غلظت لایه ازن، افزایش گازهای گلخانه ای، آتش سوزی جنگل ها و از بین رفتن مراتع بوجود آمده است، محیط زیست در این كره خاكی را به شدت به چالش كشانده است و قطعا یكی از بهترین راهكارها به منظور حفاظت از محیط زیست، ترغیب مشتریان به خریداری و استفاده از خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست است.
5. كاهش شیوع مشكلات تنفسی، قلبی و ریوی
از بزرگترین نتایج آلودگی هوا، شیوع بیش تر مشكلات مربوط به سلامتی افراد همچون بیماری های تنفسی، قلبی و ریوی است كه به راحتی با استقبال بیشتر از خودرو های برقی برطرف شده و كاهش پیدا خواهد نمود.
كشورهای پیشگام در استفاده از وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست تلاش دارند با عرضه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خویش را همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب كنند. دولت چین اعلام نموده است كه تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید حداقل یك دستگاه از پنج دستگاه خودرویی كه در این كشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و كاهش دمای كره زمین، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1398/06/07
14:05:41
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: برق , بنزین , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز