پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان كارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر

پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان كارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر خبرگزاری نفت و گاز: كارگاه بین المللی ˮنانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیرˮ با حمایت سازمان های بین المللی كمیته دائمی همكاریهای علمی و فناوری سازمان همكاری اسلامی (COMSTECH) و بنیاد علمی اكو (ECOSF) و با همكاری بنیاد علمی و فناوری جایزه مصطفی (ص) و دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری (STEP)، در تاریخ 19 آبان ماه جاری در پژوهشگاه مواد و انرژی انجام می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دكتر فاطمه ترك نیك، سرپرست دبیرخانه شبكه نانوفناوری كشورهای جهان اسلام(INN) مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان این خبر اظهار داشت: در این رویداد ۱۱ دانشمند از جهان اسلام در كنار نخبگان و استادان ایرانی، با هدف معرفی پیشرفت های جدید، ‏بررسی چالش های پیش رو و راهكارهای ارتقای كیفی محصولات موجود، تبادل نظر میان استادان و پژوهشگران فعال و تقویت همكاریهای بین المللی، به ارائه دستاوردهای خود می پردازند.

وی ادامه داد: این كارگاه با ۵ محور تخصصی نانوفناوری، پزشكی و سلامت محیط زیست؛ تأثیرات زیست محیطی؛ منابع و فناوری های انرژی های تجدیدپذیر؛ فناوری های پیشرفته انرژی (باتری، سلول خورشیدی و …) و اقتصاد، سیاست و برنامه ریزی در سوژه انرژی های تجدیدپذیر تعریف شده است. لذا، فرصت بسیار مغتنمی برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان ایرانی علاقمند فراهم آمده تا در پروسه شبكه سازی، به توسعه و تقویت همكاریهای هدفمند علمی بین المللی برای بسترسازی اجرای پروژه های مشترك بین المللی و اعزام دانشجویان به دوره های كوتاه مدت در امتداد اشاعه ماموریت ها و رسالت شبكه INN بپردازند.

دكتر ترك نیك اشاره كرد: علاقه مندان می توانند ‏به منظور كسب اطلاعات بیشتر درباب نحوه ثبت نام، به پایگاه اینترنتی http: //www.comstech-nanonet.org/ بازگشت كنند. مهلت ارسال فرم ثبت نام به ایمیل inn@comstech-nanonet.org تا چهارشنبه ۱۵ آبان جاریادامه خواهد داشت و به شركت كنندگان و سخنرانان كارگاه، به ترتیب گواهی معتبر بین المللی حضور و ارائه به زبان انگلیسی اعطا خواهد شد.

برمبنای اعلام وزارت علوم، كارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر (NTRE2019)، سومین رویداد بزرگ بین المللی شبكه نانوفناوری جهان اسلام (INN) محسوب می شود. دو سال قبل نیز كارگاه بین المللی دو روزه "نانوفناوری و نانوپزشكی" (NTNM2017) در ۶ محور با حضور ۲۵ دانشمند جهان اسلام از ۱۴ كشور (هلند، مالزی، پاكستان، هند، انگلستان، نروژ، بنگلادش، استرالیا، ژاپن، عمان، قرقیزستان، عراق، آمریكا و ایران) با ۳۲ سخنرانی به زبان انگلیسی در اردیبهشت ۱۳۹۶ انجام شد و در كنار این رویداد، ۹ كارگاه بین المللی و ۸۴ پوستر از مقالات پژوهشی نیز ارائه شد.
منبع:

1398/08/08
09:45:40
5.0 / 5
4973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز