مصوبه كمیسیون تلفیق در حمایت از اجرای گام پنجم

تكلیف شركت سوخت هسته ای برای توسعه و تسریع در طرح های مواد معدنی و كیك زرد

تكلیف شركت سوخت هسته ای برای توسعه و تسریع در طرح های مواد معدنی و كیك زرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اعضای كمسیون تلفیق در مصوبه ای درراستای پشتیبانی از بیانیه دولت در اجرای گام پنجم شركت مادر تخصصی سوخت هسته ای را مكلف به توسعه و تسریع در اجرای طرح های مواد معدنی و محصولات جانبی بخصوص كیك زرد كردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، هادی قوامی سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال ۹۹ در نشست خبری ظهر امروز چهارشنبه خود اظهار داشت: طبق مصوبه كمیسیون تلفیق برای پشتیبانی از فعالیتهای صلح آمیز در حوزه چرخه سوخت هسته ای و بیانیه دولت در اجرای گام پنجم، شركت مادرتخصصی سوخت هسته ای مكلف به توسعه و تسریع در اجرای طرح های مواد معدنی و محصولات جانبی بخصوص كیك زرد با منشأ داخلی و خارجی شد و درآمد حاصل این شركت از تقسیم سود سهم دولت معاف شد. همینطور مالیات آن با نرخ صفر محاسبه می گردد.
وی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای افزایش دو درصدی جرایم رانندگی اطلاع داد و اظهار داشت كه درآمد ۲۰۰ میلیارد تومانی حاصله برای ضایعات نخاعی در اختیار بهزیستی قرار می گیرد و بخشی از آن هم برای ساماندهی كودكان كار و خیابانی اختصاص می یابد.
قوامی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اطلاع داد كه برپایه آن ۱۰ ریال به قیمت هر پیامك اضافه می شود و درآمد حاصله برای كمك به افراد تحت پوشش بهزیستی در اختیار این سازمان قرار می گیرد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس با اشاره به مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اظهار داشت: برپایه این مصوبه ۵۰ هزار میلیارد تومان طلب تأمین اجتماعی از دولت در چارچوب روش های مختلف همچون حق الامتیاز سهام و حقوق مالكانه، تأمین خوراك انرژی با قیمت ترجیحی برای شركت های تحت پوشش تأمین اجتماعی و واگذاری خانه های سازمانی دولتی پرداخت می شود.
وی افزود: همینطور در مصوبه دیگر اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز شركت های دولتی به هیأت وزیران واگذار شد تا از تصمیمات جزیره ای جلوگیری شود.
سخنگوی كمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ افزود: در مصوبه دیگر مقرر شد معافیت و تخفیفات گمركی و مالیاتی دستگاه های اجرایی شفاف و به صورت جمعی خرجی ثبت گردد تا مشخص شود چقدر معافیت مالیاتی و تخفیف گمركی دارند.
قوامی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اطلاع داد كه برپایه آن درآمدهای سازمان انتقال خون اختصاصی تلقی شده و به این سازمان برمی گردد.
به گفته وی طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق تعرفه آب بهای شرب عشایری كه پیش از این همانند تعرفه آب بهای شهری محاسبه می شد در سال آینده همانند تعرفه آب بهای روستایی محاسبه می گردد.
این نماینده مجلس خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگر مددجویان تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری برای یك مرتبه معاف شدند.
قوامی افزود: در مصوبه دیگر مقرر شد واردات خودرو های سبك و سنگین با اولویت هیبریدی و ماشین آلات معدنی با منشأ ارز خارجی طبق قوانین و مقررات صورت گیرد و این فرصت به شركت های معدنی داده شود تا فعالیت سازندگی داشته باشند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق تاكید كرد: پیش از این هر ساله سه درصد از سرجمع بودجه عمومی برای توازن برداشته می شد و این برداشت از دانشگاه ها، مراكز آموزش عالی مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت و جهاد دانشگاهی هم صورت می گرفت اما با مصوبه كمیسیون تلفیق قرار شد سال آینده این مراكز از كسر سه درصد معاف شوند.
قوامی همینطور تصریح كرد: در سال های گذشته برای مشمولین غایب تسهیلاتی در نظر گرفته شده بود كه در مصوبه كمیسیون تلفیق مقرر شد اگر آنها نتوانستند تا آخر سال ۹۹ مبلغ بدهی خویش را تسویه كنند غیبت از سربازی تلقی خواهد شد.
به گفته قوامی طبق مصوبه كمیسیون تلفیق درآمد شوراهای حل اختلاف در سال آینده همانند سازمان انتقال خون اختصاصی تلقی می شود.
وی خاطرنشان كرد: طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق مقرر شد برای ورزشكاران تیم ملی كه چند بار در طول سال سفر خارجی می روند عوارض خروج با نرخ بار اول محاسبه شود.
سخنگوی كمیسیون تلفیق اضافه كرد: پیش از این وزارت نیرو مشكلی در مورد انتقال اموال و دارایی های مربوط به تأسیسات آبرسانی داشت كه در مصوبه كمیسیون تلفیق به شركت های آب و فاضلاب اجازه دادیم این انتقال صورت گیرد تا بتوانند هزینه طرح های آبرسانی را در بهای تمام شده خدمات شان محاسبه كنند.
نماینده مردم اسفراین در مجلس همینطور اظهار داشت: طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای اجرای بهتر طرح كاداستر نیم درصد درآمد حق الثبت افزایش پیدا كرد كه درآمد حاصله به صورت اختصاصی در اختیار سازمان ثبت قرار می گیرد.
قوامی با اشاره به مصوبه دیگر اظهار داشت: بر این اساس بانك ها و موسسات اعتباری غیر بانكی موظف اند حداكثر تا آخر خرداد ۹۹ كلیه حساب های بانكی فاقد شهاب معتبر متعلق به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی را مسدود كرده و از عرضه هر گونه خدمت و یا پرداخت سود به آنان اجتناب كنند. بانك مركزی هم موظف است ضمن نظارت بر عملكرد بانك ها و موسسات اعتباری غیربانكی تا تاریخ مزبور عرضه هر گونه خدمات در سامانه های تسویه و پرداخت به حساب های فاقد شهاب معتبر را متوقف نماید. همینطور بانك مركزی موظف است بسترهای لازم جهت تكمیل اطلاعات هویتی مشتریان بانكی را فراهم آورد.
به گفته وی در این مصوبه شركت های خدمات پرداخت بانك ها و موسسات اعتباری غیربانكی مكلف اند حداكثر تا آخر خرداد ۹۹ از عرضه خدمات پرخطر و غیرمجاز حساب های بانكی و پایانه های فروش ظرف كمتر از ۲۴ ساعت جلوگیری نمایند.
قوامی اظهار داشت كه طبق مصوبه كمیسیون تلفیق از آغاز تیرماه ۹۹ كارسازی كلیه تراكنش های بین بانكی و درون بانكی به استثنای تراكنش های مبتنی بر كارت و پرداخت وجه چك های عادی و رمزدار صادر شده در سال ۹۹ مستلزم اظهار بابت توسط پرداخت كننده و دریافت كننده است.
سخنگوی كمیسیون تلفیق همینطور از مصوبه این كمیسیون برای دریافت مالیات از ثروت های لوكس در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بر این اساس واحدهای مسكونی و انواع خودرو های سواری و وانت دو كابین كه دارای ارزش های زیر باشند در سال آینده مشمول مالیات هستند:
الف- هر واحد مسكونی با ارزش روز معادل ۱۰ میلیارد تومان و بیشتر به نرخ زیر مشمول مالیات است:
۱-نسبت به مازاد ۱۰ تات ۱۵ میلیارد تومان، یك در هزار
۲-نسبت به مازاد ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان، دو در هزار
۳- نسبت به مازاد ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان، سه در هزار
۴- نسبت به مازاد ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان، چهار در هزار
۵- نسبت به مازاد ۶۰ میلیارد تومان به بالا، پنج در هزار
به انواع خودرو های سواری و وانت دوكابین دارای شماره انتظامی شخصی با ارزش یك میلیارد تومان و بیشتر برپایه ارزش روز خودرو به نرخ زیر مشمول مالیات بر دارایی است:
۱- نسبت به مازاد یك تا یك و نیم میلیارد تومان، نیم درصد
۲- نسبت به مازاد یك و نیم تا سه میلیارد تومان، سه درصد
۳- نسبت به مازاد سه میلیارد تومان به بالا، یك و نیم درصد
قوامی در اینباره توضیح داد: بر طبق این مصوبه اگر خانه ای ۱۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب این واحد مسكونی باید سالانه پنج میلیون تومان مالیات بدهد، اگر خانه ای ۲۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید سالانه ۱۵ میلیون تومان مالیات بپردازد، اگر خانه ای ۶۰ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید ۱۴۰ میلیون تومان مالیات بر دارایی پرداخت كند و اگر خانه ای ۷۰ میلیارد تومان ارزش داشته باشد مالیات سالانه آن برای صاحب اش ۱۹۰ میلیون تومان خواهد بود.
به گفته وی یك خودروی سه میلیارد تومانی مالیات سالانه ۱۵ میلیون تومان و یك خودروی ۵ میلیارد تومانی هم مالیات سالانه ۳۰ میلیون تومان باید پرداخت كند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق با اشاره به اینكه ۶۲ هزار خودروی بالای یك میلیارد تومان در كشور وجود دارد، همینطور اظهار داشت: خانه های در حال ساخت، خودرو و ملك در سال تملك، املاك و خودرو های دولتی، خودرو های مونتاژ شده و یا به فروش نرسیده در نمایندگی های مجاز از این قاعده مستثنی هستند.
وی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اطلاع داد كه برپایه آن بانك ایران و ونزوئلا مثل بانك صادرات از سود ناشی از تسعیر ارز معاف است.
به گفته وی طبق مصوبه دیگر كمسیون تلفیق شركت ملی نفت ایران مكلف است چهار میلیون تن مواد اولیه قیر مجانی از محل خوراك تحمیلی به پالاشگاه ها تأمین و به صورت ماهانه در اختیار دستگاه های اجرایی ذیربط و در سقف سهمیه های زیر برای تأمین قیر مصرفی مورد تأیید سازمان ملی استاندارد و تأمین سایر هزینه های تبدیل مواد اولیه و قیر و اجرای اسفالت طرح های مربوط قرار دهد:
۱- ۴۸ درصد آسفالت راه های فرعی و روستایی
۲- ۱۷ درصد آسفالت معابر شهرهای با جمعیت زیر ۵۰ هزار نفر
۳- ۱۱ درصد انجام عملیات خاكپوش
۴- ۱۹ درصد آسفالت معابر و بهسازی روستاها
۵- پنج درصد نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان
قوامی از دیگر مصوبه كمیسیون تلفیق اطلاع داد كه برپایه آن ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم گرمایشی ۱۰۰ هزار كلاس درس در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار می گیرد.
وی در انتها اظهار داشت: كمیسیون تلفیق وارد بخش هزینه ای لایحه بودجه شده و تبصره چهار مربوط به برداشت از صندوق توسعه و تبصره ۱۴ مربوط به هدفمندی هم مراعا مانده كه مقرر است در اینباره جمع بندی نهایی صورت گیرد.1398/10/22
16:12:25
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز