ریابكوف:

ارجاع مبحث برجام به شورای امنیت عواقبی فاجعه بار به همراه خواهد داشت

ارجاع مبحث برجام به شورای امنیت عواقبی فاجعه بار به همراه خواهد داشت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ریابكوف اظهار داشت: ارجاع مبحث توافق هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل امكان دارد عواقبی فاجعه بار داشته باشد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از روزنامه فاماگوستا گازت، سرگئی ریابكوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه به دنبال فعال شدن مكانیسم حل اختلاف از جانب تروئیكای اروپا[فرانسه، آلمان و انگلیس] ضد ایران و مطرح شدن احتمال در دستور كار قرار گرفتن خروج ایران از معاهده ان. پی. تی، اظهار داشت: ما در اینباره با صراحت صحبت كرده و بخصوص با احتساب روندهای ترس آوری كه به صورت كلی در زمینه عدم اشاعه تسلیحات هسته ای اتفاق می افتند، این توافق را راهكار امنیت جهانی در نظر می گیریم.
معاون وزیر امور خارجه روسیه در ادامه اخطار داد كه «افراطیون در اروپا» امكان دارد این خیال باطل را در سر داشته باشند كه ارجاع تمام این مساله به شورای امنیت سازمان ملل، می تواند این مشكل را حل كند.
او اضافه كرد: چنین اقدامی امكان دارد عواقبی فاجعه بار داشته باشد و الان در برهه حساسی قرار داریم و همه باید مراقب بوده و عملكردشان را تعدیل كنند.
وزیر امور خارجه كشورمان به دنبال فعال شدن مكانیسم حل اختلاف از جانب تروئیكای اروپا و ادعاهای آنها در خصوص عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای، اظهار داشت: اظهارات اروپایی ها هیچ وجه قانونی ندارد بنابراین ما از بلاوجه بودن اقدام اروپایی ها استفاده می نماییم. اگر اروپایی ها اقدام دیگری انجام دهند، طبق نامه رئیس جمهور در اردیبهشت ۱۳۹۷، مبحث خروج ایران از NPT، مطرح می شود.1398/11/01
21:58:14
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز