سخنگوی قوه قضاییه:

امیر رحیم پور جاسوس سازمان سیا به اعدام محكوم شد

امیر رحیم پور جاسوس سازمان سیا به اعدام محكوم شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: امیر رحیم پور كه جاسوس سازمان سیا بود و تلاش می كرد اطلاعات هسته ای ایران را در اختیار آمریكا قرار دهد به اعدام محكوم شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص بخش نامه اخیر ریاست قوه قضاییه در زمینه این كه هر صوت و تصویر فراگیر نیازمند مجوز از صدا و سیما و این كه مصادیق این صوت و تصویر چیست و همین طور چه میزان بازدید در فضای مجازی مصداق فراگیری تلقی می شود اظهار داشت: بخش نامه اخیر رئیس قوه قضاییه موضوع جدیدی نبود و این بخش نامه مربوط به یكی از اصول قانون اساسی بود. این بخش نامه داخلی بود، مسئولیت صوت و تصویر برعهده صدا و سیما است و اساسا صدا و سیما باید مصادیق صوت و تصویر فراگیر را بیان كند.

وی اضافه كرد: هر فعالیت بارگذاری عكس، فیلم و صدا در فضای مجازی مشمول این بخش نامه نیست. ما پیام رسان های داریم كه حوزه فعالیت آنها در حوزه صوت و تصویر است اما این بخش نامه آنها را فرا نمی گیرد.

غلامحسین اسماعیلی با بیان این كه اصلا بحث مسدودسازی و محدود سازی و جلوگیری وجود ندارد اشاره كرد: این بخش نامه مربوط به بحث مشخص شدن متولی این حوزه است و ما برای این كه همكارانمان بداند از چه نهادی باید بعنوان نهاد متولی سوال كنند كه آیا محتوا شامل صوت و تصویر فراگیر است یا نه و مجوز قانونی دارد یا نه این بخش نامه را صادر كرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با آخرین وضعیت عیسی شریفی و این كه وی آزاد شده است یا نه اظهار داشت: خبر مربوط به آزادی ایشان دروغ است و من همیشه باید بیایم اخبار را تكذیب كنم و این خوب نیست.

وی اضافه كرد: كیفرخواست این پرونده صادر شده و رسیدگی به این پرونده در دادگاه شروع شده و جلسات به شكل مستمر در سازمان قضایی نیروهای مسلح در حال برگزاری است و در نهایت با صدور رای و نتیجه دادگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با سرنوشت دستگیری جاسوسان آمریكایی اظهار داشت: دشمنی آمریكا مصادیق و نمونه های مختلفی در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران از تحمیل جنگ تحمیلی 8 ساله به ایران تا حمله نظامی به صحرای طبس و زدن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و اقدامات مختلفی كه در طول 40 سال نظام سلطه به سركردگی آمریكا داشته است، دارد. شهادت سهپبد قاسم سلیمانی نمونه دیگری از دشمنی آمریكا بود و بهره گیری از جواسیس برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران یكی دیگر از كارهای خصمانه آمریكا بود كه به لطف خدا و با هوشیاری مردم و با توانمندی بخش های مختلف امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی ما در زمینه توفیق مدنظر آمریكا حاصل نشد.

وی اضافه كرد: اشراف اطلاعاتی ما سبب شده است كه جواسیس آمریكایی و رژیم صهیونیستی دستگیر، محاكمه و مجازات شوند و در جلسات قبلی اعلام كردم كه چه تعداد دستگیری داشتیم.

اسماعیلی اشاره كرد: امروز اعلام می كنم یكی از جواسیسی كه دستگیر شد امیر رحیم پور بود كه جاسوس سازمان سیا بود و ضمن ارتباط با این سازمان دستمزد كلانی هم از آنها دریافت كرده بود و تلاش می كرد اطلاعات هسته ای ایران را در اختیار آمریكا قرار دهد، در نهایت این شخص به اعدام محكوم شد. دیوان عالی كشور نیز حكم اعدام او را تایید نمود و به زودی سزای اعمال خودرا خواهد دید و حامیان و پشتیبانان او باخبر خواهد شد نظام با دشمن خصوصاً خارجی آن اهل تعارف و مسامحه نیست و منطق ما در مقابل آنها منطق اقتدار صلابت و پاسخ محكم به دشمنی آنها هست.

وی اضافه كرد: در همین روزها نیز دو نفر از جاسوس های سازمان سیا كه در چارچوب خیریه فعالیت می كردند به جرم جاسوسی به 10 سال حبس و به جرم اقدام مقابل امنیت ملی به 5 سال حبس محكوم شدند كه چون رای آنها قطعی نشده است اسامی آنها اعلام نمی گردد.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با ملیت آنها اظهار داشت: این جاسوس ها ایرانی هستند.
1398/11/18
15:00:36
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز