برای شركت در اجلاس دوسالانه امنیت هسته ای

صالحی وارد وین شد

صالحی وارد وین شد خبرگزاری نفت و گاز: علی اكبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در راس هیاتی برای شركت در سومین اجلاس دوسالانه امنیت هسته ای وارد وین شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این اجلاس توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار می گردد و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در بخش افتتاحیه آن به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
در این رویداد، سخنرانان در مورد تداوم و تقویت تلاش ها در امتداد تقویت امنیت هسته ای به اظهارنظر می پردازند. گفتنی است، موضوع امنیت هسته ای طی چند سال اخیر بطور جدی تری در دستور كار آژانس قرارگرفته است. شناسایی، پیشگیری و مقابله با تهدیدات خارجی كه درباب سایت ها و مواد هسته ای حایز اهمیت می‎ باشد، ازجمله موضوعاتی است كه از جنبه های مختلف در این جلسه و نشست های مشابه مورد بررسی قرار می گیرند.
در این میان، حملات سایبری به تأسیسات هسته ای نیز ازجمله نگرانی هایی است كه اخیراً در همین چارچوب مورد توجه كشورها و آژانس قرار گرفته و راهكارهای مقابله با آن، در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
صالحی همین طور در حاشیه این اجلاس كه با حضور تعداد قابل توجهی از وزرای امور خارجه، روسای انرژی اتمی و مقامات بلندپایه از سراسر جهان برگزار می شود، با مقاماتی از دیگر كشورها دیدار و گفت و گو خواهدنمود.
وی طی این سفر، با مدیركل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات و درباب همكاریهای جمهوری اسلامی ایران و آژانس، گفت و گو خواهدنمود.
بهروز كمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی نیز در این سفر صالحی را همراهی می كند.
منبع:

1398/11/24
00:59:29
5.0 / 5
4092
تگهای خبر: انرژی , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز