تمهیدات شركتهای نفتی برای مقابله با كرونا

تمهیدات شركتهای نفتی برای مقابله با كرونا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شركته ای بزرگ انرژی در آمریكا به منظور مقابله با شیوع كرونا، كارمندان دفتری را به دوركاری فرستادند و چك سلامت كاركنان بخشهای مهم و نقاط دوردست را شروع كردند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شركتهای BP، اكسون موبیل، كیندر مورگا، موتیوا اینترپرایز و رویال داچ شل به كاركنان غیرضروری خود اعلام نمودند از روز دوشنبه وظایفشان را از خانه انجام دهند. شركتهای شل و شورون چك روزانه سلامت كاركنان و مراجعان را در بعضی از تاسیسات مهم آمریكایی خود آغاز كردند.

اما دكلهای فراساحلی، پالایشگاهها و خطوط لوله نیازمند به گروههای حاضر در محل هستند و كاركنان در محیطهای كوچكی كار می كنند كه آنها را نسبت به بیماری كووید ۱۹ در معرض صدمه قرار می دهد. چنین فعالیتهایی نمی توانند از راه دور انجام بگیرند و چك سلامتی می تواند مانع از تعطیلی الزامی و اجتناب از ضرر بزرگ یا كمبود داخلی سوخت شود.

اپیدمی ویروس كرونا بیشتر از ۱۵۶ هزار نفر در جهان شامل ۲۹۰۰ نفر در آمریكا را مبتلا كرده و بیشتر از ۵۸۰۰ نفر قربانی در جهان گرفته و تقاضا برای سوخت را به دنبال تعطیلی مدارس، كلیسها، دفاتر و بعضی از فروشگاهها كاهش داده است.

تنها یك مورد مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ در یك پالایشگاه آمریكایی مشاهده شده است. شركت ماراتون پترولیوم كه از نظر ظرفیت تولید بزرگترین پالایشگاه آمریكا است، بعد از مثبت شدن تست كرونای یكی از كارمندان تاسیسات خود در كارسون كالیفرنیا، بعضی از كاركنانش را مرخص كرد.

اما كاهش تقاضا و جنگ قیمتی كه سبب افت ۵۰ درصدی قیمتهای نفت در سال میلادی جاری شده، صنعت را در وضعیت دشواری قرار داده است. خیلی از شركتهای نفتی برای سپری كردن این وضعیت، به كاهش هزینه و تعدیل كاركنانشان روی آورده اند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود مقررات دوركاری و كاهش سفرهای خودرو های شخصی و هواپیمایی، تقاضای آمریكا برای نفت را سال جاری حداكثر ۲.۵ میلیون بشكه در روز كم كند و برای كل سال مصرف سوخت خودرو حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بشكه در روز كاهش پیدا كند.
1398/12/26
23:03:50
5.0 / 5
3334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز