درخواست نفتی سناتورهای آمریكایی از بن سلمان

درخواست نفتی سناتورهای آمریكایی از بن سلمان به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بیشتر از دهها سناتور جمهوریخواه آمریكا در نامه ای به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از وی خواستند در شرایطی كه اقتصاد جهان مورد تهاجم ویروس كرونا قرار گرفته است، برای آرام كردن تنشها در بازار نفت اقدام نماید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این سناتورها در نامه ای نوشتند: مشاهده دستورالعمل وزارت انرژی عربستان سعودی برای پایین بردن قیمتهای نفت و افزایش ظرفیت تولید، مایه نگرانی فوق العاده ای است. این امر سبب اختلال قیمتهای نفت در بازارهای مالی شده كه پیش از این از شیوع كرونا صدمه دیده بودند.

عربستان سعودی بعد از اینكه با روسیه بر سر بهترین راه برای واكنش به شیوع كرونا به نتیجه نرسید، هفته گذشته وعده داد دنیا را از عرضه ارزان نفت لبریز كند. قیمتهای نفت به دنبال اعلام این تصمیم، به شدت سقوط كردند و به پایین سطحی رسیدند كه برای سودآور ماندن تولید نفت شیل آمریكا ضروریست.

در بحبوحه فروپاشی بازار، هارولد هام، میلیاردر شیل و رئیس هیات مدیره شركت "كانتیننتال ریسورس" اعلام نمود كه ضد دامپینگ نفت توسط عربستان سعودی به وزارت انرژی آمریكا شكایت خواهد نمود. سایر شركت های نفتی از دولت آمریكا كمك هایی شامل وامهای كم بهره و خرید نفت آمریكایی برای پر كردن ذخایر نفت استراتژیك درخواست كرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سناتورهای آمریكایی مقرر است در دیدار آتی با سفیر عربستان سعودی در آمریكا، نگرانیهای خویش را مطرح كنند.
1398/12/28
23:36:07
5.0 / 5
3534
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز