تحریم 5 دانشمند هسته ای ایران از طرف آمریكا

تحریم 5 دانشمند هسته ای ایران از طرف آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: وزارت امور خارجه آمریكا در ادامه سیاست های خصمانه و ضد ایرانی این كشور در اطلاعیه ای از تحریم پنج «دانشمند هسته ای» ایران آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا در اطلاعیه ای كه در توییتر منتشر نموده، از تحریم «دانشمندان هسته ای» ایران آگاهی داد و نوشت كه در پاسخ به آن چه وی آنرا گسترش تنش های غیرقابل قبول هسته ای از جانب حكومت ایران، می خواند، وزارت تجارت آمریكا با افزودن نام پنج «دانشمند هسته ای» ایران به لیست[سیاه] این نهاد، آنها را تحریم می كند.
در این بیانیه ادعا شده است: این افراد در برنامه تسلیحات هسته ای قبل از سال ۲۰۰۴ ایران مشاركت داشته اند.
نام افرادی كه در این بیانه آمده است، عبارتند از:
عارف بالی لاشك
سید محمدمهدی هادوی
كامران دانشجو
مهدی تهرانچی
علی مهدی پور عمرانی
وزارت امورخارجه آمریكا روز چهارشنبه نیز با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه ۹ شركت را در ارتباط با بخش پتروشیمی ایران در لیست تحریم های خود قرار داده است.
این اقدام بعد از آن صورت می گیرد كه مایك پمپئو وزیر امورخارجه آمریكا روز سه شنبه اظهار داشت كه كشورش ۹ شركت در آفریقای جنوبی، هنگ كنگ و چین بعلاوه سه تبعه ایرانی به سبب مشاركت در فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم كرده است.
وزارت امورخارجه آمریكا در بیانیه روز چهارشنبه خود كه روی وب سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفته است، اعلام نمود كه تحریم های جدید شامل شركتSPI International Proprietary Limited در آفریقای جنوبی می شود. همین طور شركت های Mcfly Plastic Hk Ltd، شركت كشتیرانی Sea Charming و Saturn Oasis Co مستقر در هنگ كنگ در این لیست قرار گرفته اند.
علاوه بر این، شركت های چینی Dalian Golden Sun Import & Export Co. Ltd.، Tianyi International (Dalian) Co. Ltd و شركت كشتیرانیAoxing Ship Management (Shanghai) Ltd هدف تحریم های جدید آمریكا قرار گرفته اند.
شركت های Main Street ۱۰۹۵ در آفریقای جنوبی و شركت ایرانی Armed Forces Social Security Investment Company از دیگر نهادهایی هستند كه نام آنها در لیست تحریم های جدید آمریكا قرار گرفته اند.
دولت آمریكا همین طور سه فرد را به اسامی محمد حسن طلوعی، مدیرعامل شركت Armed Forces Social Security Investment Company، حسین توكلی، مدیر SPI International Proprietary Limited و رضا عبادزاده سمنانی مدیر شركت Main Street ۱۰۹۵ را تحریم كرده است.
آمریكا در حالی این تحریم های جدید را وضع كرده است و به فشار حداكثری خود مقابل تهران ادامه می دهد كه به ایران پیشنهاد كمك برای مقابله با اپیدمی كرونا ویروس داده و از جمهوری اسلامی خواسته است تا شهروندان آمریكایی بازداشت شده در ایران را آزاد كند!
همچنین تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر سازمان جهانی بهداشت در گفت و گو با شبكه المیادین اظهار داشت: واشنگتن به ما وعده داد كه قسمتی از تحریم های تحمیل شده مقابل ایران را رفع كند.
وی همین طور اظهار داشت كه تماسی با وزیر خارجه آمریكا داشته است و بر لزوم پشتیبانی از ایران در مقابله با بیماری كرونا تاكید كرده اند.

منبع:

1399/01/09
18:50:35
5.0 / 5
3621
تگهای خبر: تجارت , تحریم , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز