صالحی تاكید كرد

122 دستاورد جدید هسته ای

122 دستاورد جدید هسته ای خبرگزاری نفت و گاز: علی اكبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس جمهور به مناسبت فرا رسیدن چهاردهمین سالروز ملی فناوری هسته ای ضمن ابراز همدردی با جانباختگان و لطمه دیدگان سوانح و حوادث اخیر، از فعالیت مستمر و در خور تحسینِ یكایك اعضای خانواده بزرگ و افتخارآفرین صنعت هسته ای كشور در اطلاعیه ای قدردانی كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«در این ایّام پر مخاطره و به رغم مبارزه سلحشورانه‌ی شیرزنان و دلاورمردان حوزه سلامت جهت كاستن از درد و رنج بیماران و نیازمندان، اینجانب ضمن ابراز همدردی با بازماندگانِ جانباختگان و لطمه دیدگان سوانح و حوادث اخیر، بر خود فرض می دانم تا بدین وسیله فرا رسیدنِ بیستم فروردین ماه، روز ملّی فنّاوری هسته ای را كه امسال با لیله القدرِ میلادِ فرخنده جانِ جهان و قطب عالمِ امكان، حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) مقارن گشته است، گرامی بدارم و از تلاش مستمر و در خور تحسینِ یكایك اعضای خانواده بزرگ و افتخارآفرین صنعت هسته ای كشور قدردانی نمایم.
اینجانب لازم می دانم تا با افتخار اعلام نمایم كه ۱۲۲ دستاوردِ جدیدِ این سازمان در طول یكسال گذشته كه رهاورد كوشش های خستگی ناپذیرِ خیل عظیمی از پژوهشگران و محققانِ سازمان انرژی اتمی ایران می باشد، نوید بخش آغاز فصلی جدید در توسعه همه جانبه كارهای غرورآفرینِ سازمان انرژی اتمی ایران است.
در این میان، بطور اجمالی به استحضار می رساند كه گسترشِ بیش از پیش تولیدات و خدماتِ مربوط به بخش پزشكی هسته ای و تامین نیازهای دارویی مراكز درمانی و بهداشتی كشور در حجم گسترده و فراگیر و با سرعتی قابل قبول در حال انجام می باشد. بدیهی است در شرایط خطیرِ كنونی كه ایران اسلامی تحت تأثیرِ تحریم های ظالمانه استكبار جهانی قرار گرفته است، تامین نیازهای جامعه پزشكی كشور بعنوان وظیفه ای ملّی و اخلاقی تلقّی شده و برای ما از اهمیّت ویژه ای برخوردار می باشد. همین طور پیشبردِ اهدافِ كلانِ تعیین شده در بخش چرخه سوخت هسته ای - همچون گسترشِ كارهای مربوط به اكتشاف و استخراجِ مواد اولیه صنعت هسته ای، شتاب بخشیدن به كارهای بخش تحقیق و توسعه و غنی سازی اورانیوم - و نیز پیشرفتِ برنامه راه اندازی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر و توسعه فنّاوری های نوین هسته ای با جدیّت و همّتِ مضاعف دنبال می شود. افزون بر این، شایان ذكر است كه نوسازی و تكمیل راكتور آب سنگین خنداب(اراك) بر طبق مفاد مندرج در برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) در حال انجام می باشد. لازم به توضیح است كه تلاشگران صنعت هسته ای با عطف توجّه به چشم اندازِ ترسیم شده از طرف رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی (مدظلّه العالی) و تدابیر ریاست محترم جمهوری، توسعه روزافزونِ دستاوردهای این صنعت راهبردی را با تمام توان و در حوزه های مختلف در دستور كار قرار داده اند.
همین طور شایان ذكر است كه بر طبق برنامه ریزی انجام شده، اقدامات مقتضی جهت برگزاری مراسم با شكوه روز ملّی فنّاوریِ هسته ای همچون سالهای گذشته با حضور جناب آقای دكتر روحانی، ریاست محترم جمهوری و سایر مهمانان داخلی و خارجی همچون مقاماتِ كشوری و لشكریِ جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت تا همزمان با شروع به كار نمایشگاه دستاوردهای این سازمان، آیینِ رونمایی از گزیده ای از دستاوردهای جدید در محضر ریاست محترم جمهوری برگزار شود، امّا بواسطه شیوع ویروس كووید ۱۹ و بمنظور ممانعت از بروز مخاطرات احتمالی و بر طبق تأكیدات و مقررّاتِ وضع شده از طرف ستاد ملّی مبارزه با كرونا، تقدیر با تدبیرِ ما همراه نشد و بعد از كسبِ تكلیف از جناب آقای دكتر روحانی، مقرّر شد تا جشن این روز ملّی، در فرصت و فضایی مناسب اجرا شود.
امید است در پرتو الطاف خداوندی و در سایه عنایات و توجّهات خاصّه حضرت ولی عصر (عج) در كوتاهترین زمان ممكن، شرایط مناسب برای ارائه مستقیم دستاوردها و تشریح جزئیات آن به پیشگاه عموم مردم شریف كشورمان فراهم آید. امّا هم اكنون، این سازمان در نظر دارد تا بوسیله همكاری و همراهی همدلانه رسانه ها و وسائط ارتباط جمعی كشور، نسبت به اطلاع رسانی درباب این دستاوردها اقدام نماید. اینجانب یقین دارم كه در سایه اتحّاد، همیاری و همدلیِ آحاد ملّت بزرگ ایران و از رهگذر مدیریت هوشمندانه‌ی مسئولان نظام مقدّس اسلامی خصوصاً مدیران ارشد حوزه سلامت و به بركتِ جانفشانی ها و ایثارگری های فراموش ناشدنیِ مدافعان حریم سلامت، این روزگارِ محنت و مرارت خواهد گذشت و ملّت بزرگ ایران با سربلندی و موفقیّت این آزمونِ دشوار را پشت سر نهاده و به ساحل صحّت و سعادتِ بیش از پیش قدم خواهد نهاد.

رسید مژده كه ایّام غم نخواهد مانـــد چُنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند
براین رواقِ زبرجد نوشته اند به زر كه جز نكویی اهل كَرَم نخواهد مانــد

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

علی اكبر صالحی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران»
منبع:

1399/02/02
13:33:26
5.0 / 5
3027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز